laupäev, 25. aprill 2020

"Timukas" - Daniel Cole

Autor: Daniel  Cole
Originaalpealkiri: "Hangman"
Tõlkija: Marju Randlane
Kirjastus: Varrak
Formaat: pehmekaaneline
Ilmumisaasta: 2018
Lehekülgi: 376
Apollo
Raamatukodu
Rahva Raamat
Goodreads


Kuna veetsin veebruari lõpu ja märtsi kaks esimest nädalat bronhiidiga maadeldes ja enesetunne oli äärmiselt vilets, siis olin päris kindel, et ei lugenud märtsikuus mitte midagi. Selgus, et ma eksisin. Mingi ime läbi õnnestus mul märtsis lugeda ja kuulata 6 raamatut. Täiesti hämmastav.

Vast kõige eredama mulje neist jättis Daniel Cole'i "Timukas", mille peategelaseks on juba "Kaltsunukust" tuttav Emily Baxter, kellest selles loos on saanud üleminspektor. Mõrvarühmast lahkunud Alex Edmunds on siiani naise sõber ning selles osas tuleb neil silmitsi seista ääriselt jõhkra niiditõmbajaga, kelle kuriteod jõuavad ka ookeani taha. Nii peabki Baxter suunduma USAsse, kus silla külge on riputatud kaltsunukuna surnukeha, mille rinnale on lõigutud sõna SÖÖT. 


Daniel Cole suutis mind taas üllatada. Kui ma arvasin, et "Kaltsunukk" oli verine ja võigas, siis "Timukas" keeras vindi korralikult üle. Ühelt poolt oli see äärmiselt räige ja jube, siis viskas autor sisse stseene, mis olid pärit nagu anekdoodist ning siis järgnes taas tõeline verepulm. Tempo oli sealjuures kaelamurdev. Kui "Kaltsunukku" lugedes hakkasin vahepeal igavlema, siis järje on autor nii kaasakiskuvaks kirjutanud, et ma lihtsalt ahmisin iga sõna. Kusjuures mitu  korda kahtlesin loo usutavatuses, kuid käest ära ei suutnud panna. Samuti muutsin ma meelt tegelase osas, kes eelmises raamatus aina ebameeldivamaks muutus. "Timukas" osutus ta mu lemmiktegelaseks.

Loo lõpp sundis Varraku lehekülge külastama ja nõudlikult uurima, kus on sarja kolmas raamat. Veel seda eesti keeles pole, aga loodetavasti varsti ilmub.
Soovitan lugeda.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...