pühapäev, 30. juuni 2019

"Hunted" - Meagan Spooner

Autor: Meagan Spooner
Originaalpealkiri: "Hunted"
Kirjastus: HarperCollins
Esitajad: Will Damron ja Saskia Maarleveld
Formaat:  audioraamat
Ilmumisaasta:  2017
Pikkus: 9 tundi ja 19 minutit
Goodreads
Amazon

Yeva isa kaotab oma varanduse ja kolib kolme tütrega väikesesse jahimajakesse. Vanusele vaatamata hakkab ta taas jahil käima, et perele elatist teenida. Kui õed igatsevad salamisi linnaelu, tunneb Yeva vaid kergendust, et pääses seltskondlikust lobast ja agarast kosilasest. Isale mõjub aga uus elu rängalt ning tütred hakkavad kahtlustama, et mees kaotab tasapisi reaalsustaju jahtides metsas kurikuulsat koletist. Kui isa kaob, läheb Yeva teda otsima ning leiab end peagi koletisega silmitsi.

Arvamus:
Sattusin raamatut kuulama jaanuari kõige külmematel päevadel, mis võib-olla võimendas kogu kogemust, aga sellegi poolest milline elamus. Vau.

"Hunted" oli juba enne ilmumist mu huviorbiidis, kuid alguses oli raamat Amazoni veebipoes hirmkallis ja siis vahepeal jälle rahvusvaheliste piirangutega. Lõpuks muudeti see kättesaadavaks ja ka hind langes. Kuna lugemisaega oli väga vähe, muretsesin ka audioraamatu ning lõpuks sel viisil lugu tarbisingi.
Meagan Spooner oskab õhustikku luua. Ta metsa ja koletise elamise kirjeldused olid fantastilised ja panid kohati judinad mööda selga jooksma.
Tegu on väga kaasahaarava ja huvitava slaavi võtmes kaunitari ja koletise looga, mille peategelane on äärmiselt huvitav ja mitmepalgeline neiu.  Vahepeal polnud ma üldse kindel kumb peategelastest koletis oli. Yeva on ühel hetkel haavatav ja habras näitsik ning järgmisel hetkel vihast pimestatud ja kättemaksust kannustatud amatsoon. Kõik see muutis ta suhte koletisega väga ettearvamatuks, aga samas ka äärmiselt põnevaks. Kohati oli lugu aeglasema tempoga, kuid mitte kordagi ei hakanud mul igav.
Eriti pani mind heldima Yeva ja ta õdede suhe. Autor ei teinud selles muinasjutust tuttavat mürgist ja kadedat sasipundart, vaid selles oli tõelist hoolimist ja eneseohverdust. Yeva õdedel oli oma elu ja huvid, kuid kõik andsid oma panuse pere koos hoidmiseks ja seda oli tõeliselt mõnus lugeda.
Soovitan kõigile muinasjutu fännidele.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...