pühapäev, 28. aprill 2019

"Taeva tühjad tribüünid" - Ene Sepp

Autor: Ene Sepp
Originaalpealkiri:  "Taeva tühjad tribüünid"
Kirjastus: Tänapäev
Formaat: pehmekaaneline
Ilmumisaasta: 2018
Lehekülgi: 256
Goodreads
Apollo
Rahva Raamat 

14-aastane Merita satub autoavariisse ja leiab end teispoolsusesse viiva rongi perroonilt. Seal saab neiu harukordse võimaluse oma elu üle vaadata ja minevikku muuta. Alles siis, kui ta on minevikuvead parandanud, võib Merita rongile astuda ja edasi liikuda.

Arvamus:
Mõni autor kohe oskab õigetele nuppudele vajutada. Ausalt öeldes olin ma lummatud ja ei suutnud raamatut enne käest panna, kui jõudsin viimasele lehele. Vahepeal naersin, vahepeal löristasin nutta, aga sellegipoolest nautisin iga sõna.
Merita oli ehtne teismeline: isekas, pahvatas mõtlematult välja mida mõtles, hoolimata kellele see haiget võis teha, ajas oma joru ja oli siiralt haavunud, kui selgus, et tema "heateod" jäid märkamata või tõid kaasa halbu tagajärgi. Kõigile neile puudustele vaatamata õnnestus autoril Meritast vormida tegelase, kellele ma tahtsin kaasa elada. Ta oli nii noor, kogu elu veel ees ja siis sellises olukorras meie maailma ja teispoolsuse vahel. Mille ta valib? Kas ta suudab minevikku muuta? Kas ta isegi tahab seda teha? Mis saab edasi? Kuhu see rong viib? Nii palju küsimusi....
Tavaliselt mulle ei meeldi tagasivaated, kuid selles loos ahmisin ma iga sõna. Merita mälestused maalisid pildi perekonnast, kus pealtnäha oli kõik nagu korras, kuid tegelikult ... jah, mõnikord pole meil aimugi, kuidas lapsed kuuldule-nähtule reageerida võivad.
Peale selle oli kõigil perroonile jõudnutel oma lugu täis traagikat, elutarkust ja huumorit. Ausalt öeldes oli vahepeal päris raske otsustada, kas naerda või nutta. Nii ma turtsusingi vahepeal naerda endal silmad veel märjad ja isegi nüüd pea kuu pärast raamatu lugemist tuleb klomp kurku.
Lugedes meenusid mulle uitmõtetena Astrid Lindgreni raamat "Vennad Lõvisüdamed" ja Harry Potteri viimase filmi perroonistseen. Surm ei saa ju olla kõige lõpp ja miks mitte siis juba rong, mis viib su edasi... teise maailma, uute võimaluste juurde. Mis ei tähenda aga, et sa selles elus ei peaks andma endast kõike, et olla lihtsalt hea inimene.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...