esmaspäev, 11. veebruar 2019

"Kindlus õhus" - Diana Wynne Jones

2. osa sarjas "Howli liikuv kindlus"
Autor:  Diana Wynne Jones
Originaalpealkiri: "Castle in the Air"
Tõlkija: Eva Luts
Kirjastus: Fantaasia
Formaat: pehmekaaneline
Ilmumisaasta: 2018
Lehekülgi: 264
Goodreads
Rahva Raamat


Nutika raamatukoguhoidja väljakutse: Ma ei tea, mis raamat see oli, aga kaanel oli maja.
 

Kuigi vaibamüüja Abdullah unistab printsessiga kohtumisest, on ta eluga üsna rahul. Ta poekese asukoht annab talle võimaluse rändajate kaupa esimesena näha ja kui vaja see ka kallima hinnaga edasi müüa. Ainus mõru pill noormehe elus on ogarad sugulased, kes talle naist otsivad. 
Ühel päeval pakutakse Abdullah'le närust ja kulunud vaipa, mees kõhkleb, kuid ostab viimaks nartsu ära. Tuleb välja, et tegu on lendava vaibaga ning just tänu vaibale kohtub noormees printsessiga, kellesse ta ülepeakaela armub. Kui neiu röövitakse, asub Abdullah teele, et armastatu tagasi saada.

Arvamus:
Lugesin raamatut jaanuari alguses ja nüüd lõpuks sain aega sellest ka blogis kirjutada.
Eelmise aasta lõpus teatas mulle naeratav kolleeg, et nüüd on kooli raamatukogus olemas selle raamatu teine osa, mida ma olin taevani kiitnud. Esimese hooga jäin talle jahmunult otsa vaatama, silme ees virvendamas kõik need raamatud, mida ma 2018. aastal olin lugenud. Ja siis taipasin  - "Howli kindluse" järg.  Loomulikult oli järgmine käik maja teise otsa raamatukokku.

Õhinale vaatamata seisis "Kindlus õhus" pea kaks nädalat mu laual. Pühad tulid ja läksid, kuid mina kõhklesin. Kartsin, et teine osa on viletsam ja "Howli liikuva kindlusega" tekkinud muhe tunne kaob. Õnneks nii ei läinud. Mulle meeldis ka "Kindlus õhus". Selline mõnus ladusalt kirjutatud fantaasialugu, armastuslugu, kus armastus jäi tagaplaanile. Oli hoopis rännak, huvitavate tegelastega kohtumine, uute kogemuste ja teadmiste saamine. Sophie ja Howli ilmusid ka lõpuks välja. Kusjuures ühe tegelase olemasolu suutsin ma tuvastada, teise üle murdsin pead kuni suure paljastuseni.
Abdullah kohati lipitsev käitumine pani alguses silmi pööritama, aga mingil hetkel tekkis õhin. Mida ta ütleb? Kuidas teisi tegelasi meelitab? Ja tegelikult tuleb tunnistada, et mõned neist meelitustest olid ka üsna naljakad.
Pealegi kujutab Diana Wynne Jones oma lugudes naisi niivõrd positiivselt. Nad võivad ju näida õrnade ja hapratega, kuid on äärmiselt võimekad. Esimeses raamatus oli Sophie vanusele vaatamata äärmiselt tragi ja sarja teises osas printsessid küll rööviti, aga nad ei jäänud käed rüpes päästjaid ootama vaid kavandasid ise põgenemist kasutades oma tugevaid külgi.
Taas kord mõnus ja muhe lugu. Nüüd on veel vaid üks raamat jäänud. Loodetavasti jõuab see juba 2019. aastal  mu lugemislauale.

Sarja raamatud:
"Howli liikuv kindlus"
"Kindlus õhus"
"Paljude radadega maja"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...