laupäev, 15. detsember 2018

"Kriminaalne pangapresident. Kriminalistid on tagasi" - Ilmar Tomusk

Autor: Ilmar Tomusk
Originaalpealkiri: "Kriminaalne pangapresident. Kriminalistid on tagasi"
Illustraator: Hillar Mets
Kirjastus: Tammerraamat
Formaat: kõvakaaneline
Ilmumisaasta: 2015
Lehekülgi: 132
Goodreads
Rahva RaamatLugemise väljakutse 2018: "Sa loed SEDA raamatut? Päriselt ka või?"

  

Väikesed kriminalistid on suureks kasvanud. Mati töötab kriminaalpolitseis ja Piiast on saanud DNA- ja sõrmejäljeekspert. Kui keskpangas toimub kullarööv ja pangapresident kaob, peavad noored professionaalid juhtumi lahendama. Ka seekord tuleb neile appi Paul.

Arvamus:
Mäletan, et aastaid tagasi kuulasin raadiost Kribu ja Krabu esimest seiklust. Eks see oli rohkem nii, et tegutsesin köögis, raadio oli lahti ja jäin kuulama. Põnev oli, aga raamatut ma üles ei otsinud. Tegelikult on päris esimene juhtum ainus, mida ma raamatu kujul lugenud ei ole, aga kuuldu on siiani meeles. Paari viimase aasta jooksul olen kõik teised juhtumid läbi lugenud ja Kribu ja Krabu sirgumist jälginud. Pärast seitsmenda klassi juhtumit näis, et nüüd ongi kõik. Lastest olid saanud teismelised, kelle pea täis muid muresid ja krimilugude lahendamine oli vist läbi. Ja siis avastasin, et Ilmar Tomusk on kirjutanud ka raamatu "Kriminaalne pangapresident. Kriminalistid on tagasi".

Eks ta ole ikka lasteraamat ja esimesi lehekülgi lugedes näis  ka olevat üsna nukrates toonides. Lapsed suured ja kodust välja lennanud, vana isa nostalgitseb pirukaid küpsetades köögis. No ja siis läks juhtum lahti. Leheküljed lausa lendasid ja paari tunniga oli juhtum lahendatud ning ei olnudki selline depressiivne kirjatükk, vaid päris helgetes toonides lugu. 😃 Hoogne ja vahva seiklus, milles taas sees head tuttavad tegelased ja õpetlikud noodid.

Mis mind aga eriti rõõmustab, on sarja uus, sel aastal ilmunud lugu, kus Kribu ja Krabu, nüüd juba vanadekodu elanikena uuesti juhtumit lahendavad. Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis loen uut raamatut "Päikesemetsa vanadekodu kriminalistid: Kribu ja Krabu tegutsevad jälle" veel selle aastanumbri sees.

Väljakutse kohta nii palju, et ma teen natuke sohki. Kuna sõbrad ja head tuttavad on harjunud, et loen palju ja seinast seina, siis nende käest oleksin ma pidanud lause välja petma. Küll aga nägi üks mu õpilastest (paras kraade) mu laual Kribu ja Krabu juhtumit ning tekst oli selline: "Sa loed seda raamatut vä. See on ju titekas." Millele järgnes väga demonstratiivne silmade pööritamine. No ja kuna ma ei suutnud end pidada, siis ütlesin poisile, et kui ma raamatu läbi saan, võin  seda ka talle laenata.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...