neljapäev, 25. oktoober 2018

"Sinu tuhat palet" - Claudia Gray

1. raamat triloogias "Tulilind" ("Firebird")
Autor:  Claudia Gray
Originaalpealkiri: "A Thousand Pieces of You"
Tõlkija: Iiri Sirk
Kirjastus: Päikese Kirjastus
Formaat: pehmekaaneline
Ilmumisaasta: 2018
Lehekülgi: 286
Goodreads
Rahva Raamat
Apollo

Lugemise väljakutse 2018:  raamat, mille sain raamatukogus äsja tagastatud raamatute hulgast

Marguerite'i vanemad on andekad teadlased ning nende leiutis Tulilind laseb inimestel erinevatesse paralleelmaailmadesse reisida. Kui tüdruku isa tapetakse viitavad kõik tõendid, et mõrvariks on füüsikute lemmikõpilane Paul. Noormees on aga jõudnud juba koos Tulilinnuga teise maailma põgeneda. Marguerite ja Theo, teadlaste teine assistent, otsustavad Pauli üles otsida ja tappa. Liiklemiseks on neil Tulilinnu varasemad prototüübid, mille puhul pole üldse kindel, kui hästi need töötavad.

Arvamus (sisaldab spoilereid):
Oo, sa kaunis kaanepilt. Sa võtsid viimsegi arunatukese ja nii ei lugenudki ma tagakaanel olevat teksti korralikult läbi. Võib-olla oleksin pidanud ka goodreads lehelt kontrollima, millega tegu on, sest mu ootused ja tegelikkus ei langenud kuidagi kokku.
Mida ma siis ootasin? -  Korralikku ja verist kättemaksulugu, peadpööritavat tempot ja noh, vahest ka vürtsiks sutsuke romantikat.  Tegelikult sain armukolmnurga ja kangelanna, kes juba üsna pea kättemaksust loobus ning ainult oma tunnetest jahus. Jah, "Sinu tuhat palet" on armastusromaan.
Verd ikka oli natuke ja mõningad üllatavad pöörded sundisid mind isegi raamatut autoteenindusse kaasa võtma. Samal ajal kui mu truul suksul õli vahetati nautisin ma Tsaari-Venemaa peatükke. See osa loost oli kindlasti mu lemmik. Ajastu õhustik, kombed ja mis seal salata, selle maailma tegelaste omavahelised suhted jätsid kõige tugevama mulje. Eriti intrigeeriv oli küsimus, kas teiste maailmade Marguerite'id mäletasid hiljem aega, mil loo kangelanna nende kehad ja elud üle võttis. Kuidas taoline kogemus neid mõjutas ja kas see muutis nende hilisemaid valikuid ja otsuseid?

Veel meeldis mulle, et kuigi tegu on triloogia esimese osaga, võin ma rahulikult loo lõpetatuks lugeda. Autor jättis mõned otsad lahti, aga samas polnud raamatul sellist lõppu, mis sunniks mind juukseid katkudes järgmist osa ootama. 
Lõpetuseks lisan veel, et raamat on hea. Kui ma oleksin kohe alguses teadnud, et tegu on armastusromaaniga, siis oleksin tõenäoliselt andnud hindeks neli. Kuna ma ootasin hoopis muud, siis praegu saab raamat hindeks kolm ja pool.

NB! Praegu on raamat Apollos soodushinnaga.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...