esmaspäev, 2. juuli 2018

"The Dirt on Ninth Grave" - Darynda Jones

9. raamat sarjas "Charley Davidson"
Autor: Darynda Jones
Originaalpealkiri: "The Dirt on Ninth Grave"
Kirjastus: St. Martin's Paperbacks
Formaat: pehmekaaneline
Ilmumisaasta: 2016
Lehekülgi: 355
Goodreads

 

Sarja üheksandas raamatus on Charlie kadunud, kuid New Yorgis töötab ettekandjana mälu kaotanud Jane Doe. Jane taipab üsna pea, et näeb surnuid ja baari sattunud inimesed teavad temast rohkem, kui on valmis talle rääkima.

Arvamus:
Jess! Darynda Jones on tagasi. Peale sarja kaheksandat raamatut oli ma peaaegu loobumas, sest "Eighth Grave After Dark" oli tunduvalt nõrgem kui eelnevad raamatud. "The Dirt on Ninth Grave" taastas mu usu sarja headusesse ja nüüd olen ma valmis järgmise loo kallale asuma.

Charley, sest kes see teine ikka keset krõbekülma talve oma ainsa jaki keemilisse puhastusse viiks, peab seekord lahendama nii oma mineviku juhtumi, aitama inimröövlite küüsi langenud antiigikaupmeest ja välja uurima, miks töökaaslane teda silmaotsaski ei salli. Loos on nii põnevust kui ka huumorit, aga põhiliselt on selles palju mõtisklusi. Lugu pole nii jaburalt naljakas nagu sarja esimesed osad, kuid selles on sügavust ja sisu. Jane juurdleb oma mineviku üle, üritab olevikust sotti saada ja samas ka end ümbritsevaid inimesi aidata.
Omamoodi huvitav oli lugeda, kuidas Jane Charlie tuttavaid nägi ja mida ta neist  ülearuse pagasita arvas. Paaril korral oli tunne, et autor alustas raamatuga liiga hilja, oleksin tahtnud "näha", kuidas Jane leiti ja ta baaris tööd sai, aga üldmuljet see ei rikkunud.
Huvitav osa ja lõpp pani kulmu kergitama. Mis küll edasi saab?

“You know?” he asked.
“Yes. I know what I am.”
“You – you do?”
“I’m a time traveler.”

“I don't think I could ever complete anyone. But driving someone insane sounds doable. -Internet meme” 


Sarja raamatud:
"The Dirt on the Ninth Grave"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...