esmaspäev, 16. juuli 2018

"Murder Past Due" - Miranda James


1. raamat sarjas "A Cat in the Stacks"
Autor: Miranda James
Originaalpealkiri: "Murder Past Due"
Kirjastus: Berkley Prime Crime
Formaat:  pehmekaaneline
Ilmumisaasta:  2010
Lehekülgi: 294
Goodreads


Lugemise väljakutse 2018:  raamat, mille kaanel on kass
 

Kõik Athena elanikud tunnevad raamatukogus töötavat Charlie Harrist ja tema Maine coon kassi Dieselit. Kõik tunnevad ka Charlie kunagist klassivenda Godfrey Priest'i, kellest on saanud mitmete bestsellerite autor.  Kahjuks pole Priest inimesena eriti meeldiv, vaid samasugune mölakas nagu kooliajal. Juba esimesel päeval, mille kuulus autor kodulinnas veedab, suudab ta enne lõunat ühe mehe haiglasse saata ja õhtusöögi ajaks on Priest aga surnud. 
Kuna Charlie leiab laiba, satub ta keset juurdlust ning avastab, et pea kõigil ta tuttavatel oli Priest'iga mõni kana kitkuda.  Charlie kodulinn kubiseb saladustest, mis pärast Priest'i surma hakkavad ilmsiks tulema.

Arvamus:
Igal aastal toimub Haapsalus nostalgiapäevade raames tasuta raamatute päev. Eelmisel aastal leidsin ma sealt päris mitu inglise keeles olevat krimkat. "Murder Past Due" oli üks neist ja tegelikult sai see valitud just kaanel oleva kassi pärast.

Õnneks on Diesel väga elutruu tegelane. Lugesin eelmisel aastal ka ühte kassikrimkat ning kujutage mu üllatust, kui keset raamatut hakkasid kassid järsku kesköiseid koosolekuid pidama ja arutama, kuidas nende omanikel mõrvari püüdmine läheb. Kusjuures kaanel polnud mingit märget, et tegu oleks olnud fantaasiaga. 

Maine coon kass
allikas: pixabay
Aga nüüd tagasi Dieseli ja Charlie juurde. Kummaline aga samas huvitav paar. Viimastel aastatel on Charliele saanud osaks mitu ränka kaotust ning kassipoja leidmine ja tolle eest hoolitsemine aitas mehel rasked ajad üle elada. Võiks lausa öelda, et vanapoiste elu on paika loksunud ja siis koksab keegi Priest'i maha ning Charlie hakkab ringi nuhkima. 

Minu arust oli loo suur pluss, et kuigi Charlie avastas nii mõndagi huvitavat, tegi ta ka sama palju prohmakaid. Politseil oli uurimises oma osa ning mees sai korduvalt võtta, et ta oma nina juurdlusse toppis. Diesel oli hästi intelligentne kass, vahepeal meenutas isegi natuke koera ning tänu raamatule sain ma Maine cooni kassi kohta nii mõndagi teada. Kusjuures kõik raamatu faktid  kassitõu kohta osutusid ka tõesteks.  Lisan siia youtube'i video Maine coon kasside kohta.  Diesel on aga isegi nii populaarne, et hiirekuningal on oma facebooki lehekülg.

Raamatu autor Dean James
allikas: Book Readers Heaven
Ka raamatukogusse puutuv peaks olema täpne, sest Miranda Jamesi pseudonüümi all kirjutab sarja Dean James, kes ise töötab raamatukoguhoidjana ja on avaldanud mitmeid artikleid raamatukoguhoidja tööst ning raamatukogundusest üldse.

Niisiis, minu arust meie kirjandusmaastikul täiesti täitmata nišš, sest praegu ei meenu mulle ühtegi eesti keelde tõlgitud cozy mystery raamatut/sarja, kus asjaarmastajast detektiivi kõrval aitaks mõrvarit välja nuhkida kass või koer. Kui teie teate, siis andke teada.

Kes aga soovib lugeda midagi kerget ja mõnusat, siis on "Murder Past Due" just õige valik.


Diesel Harris
allikas: facebook

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...