pühapäev, 15. juuli 2018

"Lake Silence" - Anne Bishop

6. raamat sarjas "The Others"
Autor: Anne Bishop
Originaalpealkiri: "Lake Silence"
Kirjastus: Ace
Formaat:  kõvakaaneline
Ilmumisaasta: 2018
Lehekülgi: 402
Goodreads
Lugemise väljakutse 2018: raamat autorilt, kelle perekonnanimi on tähendusega nimisõna
 


Pärast lahutust kolis Vicki DeVine väikelinna ja alustas Lake Silence'i ääres oleva pisikese kuurordi  The Jumble renoveerimist. Naine loodab alustada uut elu, kuid kui ta üürnik Aggie Crowe leiab valdusest tundmatu mehe laiba, toob see kaasa vaid tüli ja pahandusi. Kohale saabunud uurijad üritavad mehe surma Vicki kaela veeretada, kuigi kõik tõendid näitavad, et inimene ei saanud tundmatut tappa. Õnneks tulevad Vickile appi Sproingi ajutine politseiülem Wayne Grimshaw ja advokaat Ilya Sanguinati.

Arvamus:
Ma igatsesin Megi ja Simonit niivõrd, et enne kuuenda loo alustamist lugesin taas kõik eelnevad osad läbi. Ja need olid ikka sama suurepärased nagu ma mäletasin. 💖Sproingi raamat ei tekitanud selliseid emotsioone, kuid ka seekord oli Anne Bishop kirjutanud väga hea loo väikelinnast ja selle tõeliselt värvikatest asukatest. Ma usun, et suurimaks pettumuseks oli, et Bishopei valinud juba varem sarjas mainitud linna, vaid tegevus toimus täiesti tundmatus kohas ja Lakeside'i tegelasi mainiti vaid kaudselt.Lugu algab, kui Vicki leiab oma üürilise Aggie mikrolaineahjus silma üles soojendamas ja taipab lõpuks, et neiu on Vares. Loomulikult helistab naine politseisse ja kohale ilmub Wayne Grimshaw (nii lahe nimi 😃), kes peab Vickit parajaks udupeaks.

Selles raamatus olidki kesksel kohal inimesed ja kuigi tegelaste hulgas oli rohkesti Teisi (Varesed, Panter, Järve Daam, Vampiirid), ei tekkinud mul nendega nii tugevat sidet nagu Lakeside'i hoovi elanikega pärast "Written in Red" lugemist. Isegi Ilya Sanguinati, kes oli üks kesksetest tegelastest jäi Grimshaw ja Farrow kõrval tsipa kahvatuks. See-eest sproingerid olid fantastilised. Linna peamise atraktsioonina jäävad nad veel kauaks meelde ja nendega seotud stseenid olid nii lustakad, et lausa pidi naeratama.

Teine tegelane, kes äärmiselt eredalt säras, oli Wayne Grimshaw. Maanteepolitseinikuna oli ta aastate jooksul ühtteist näinud ja oskas vaistlikult Teistega suhelda. Selles suhtes tuletas ta meelde Montgomery't, kuigi Monty kogemustepagas Teistega enne Lakeside'i piirdus vaid ühe juhtumiga, Grimshaw teadis aga päris täpselt, kes teda tee kõrvalt jälgis ja kui ohtlikku tööd ta tegi. Mulle meeldis mehe sõprus Julian Farrow'ga ja suhtumine kollanokka. Ausalt öeldes poleks mul midagi veel ühe raamatu vastu, mis jälgis Grimshaw ja Farrow tegemisi ja kokkupuuteid Teistega.

Vicki DeVine näis alguses paraja hädapätakana - ma ei taipa siiani, kuidas ta pärast kõiki neid kuid, et taipanud, et Angie oli Vares, aga mida kaugemale lugu arenes, seda rohkem ta selgroogu kasvatas. Pealegi oli temaga seotud nii palju naljakaid seiku ja ma imetlesin, et ta pärast nii toksilist suhet suutis edasi minna ja endale uue elu luua.
Põnev ja hästi kirjutatud lugu. Jään huviga sarja järgmist osa ootama.

Sarja raamatud:
"Written in Red"
"Murder of Crows"
"Vision in Silver"
"Marked in Flesh"
"Etched in Bone"
"Lake Silence"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...