esmaspäev, 2. juuli 2018

"Bury Me" - Tara Sivec


Autor: Tara Sivec
Originaalpealkiri: "Bury Me"
Kirjastus: ListenUp Production
Esitaja: Stephanie Willis
Formaat: audioraamat
Ilmumisaasta: 2015
Pikkus: 6h 36min
Goodreads
Lugemise väljakutse 2018: raamat, mida ei ole veel keegi lugemise väljakutse grupis tutvustanud
 photo reiting2-5small.jpg

18-aastane Ravenna Duskin elab koos vanematega vanglas. Kaks päeva tagasi leiti neiu kodu lähedalt metsast ning nüüd ei tunne Ravenna oma lähedasi ära. Tüdruk kuuleb peas karjeid, näeb oma kätel verd ja peeglist vaatab vastu võõras. Mälestustekillud on segased ja kõik tundub valesti olevat.

Arvamus:
Tara Sivec on täiesti jaburate ja koomiliste raamatusarjade "Chocolate Lovers" ja "Chocoholics" autor. Lugesin ta sarju eelmise aasta lõpus ja selle alguses ning hirnusin naerda nagu hullumeelne. Kui kuulsin, et "Bury Me" näol on tegu põnevuslooga, olin kohe valmis proovima. 

Jah, see pole kohe kindlasti šokolaadiarmastajate õhuline ja mugav maailm. "Bury Me" tegevus leiab aset eelmise sajandi 60ndatel ning raamatu peategelaseks on 18-aastane tüdruk, kes kaotab mälu. Lugu on äärmiselt põnev ja hästi kirjutatud, kuid kahjuks mitte minu jaoks. See on tohutult sünge, käänuline ja kohati isegi perversne raamat. Ravenna on loo algusest peale kummaline tegelane ning mida kauem ma kuulasin, seda segasemaks kõik muutus. Vähehaaval hakkas kõik küll selginema, aga Ravenna muutus tegelasena aina eemaletõukavamaks. Jah, ma sain aru, mis teda ajendas ja tagant tõukas, mingis mõttes oli mul temast isegi kahju, kuid ma ei suutnud talle kaasa elada. 
Pärast šoklaadisarju oli see raamat (eriti loo lõpp) selline šokk, et ma ei suutnud nädal aega midagi lugeda ja aina ketrasin peas "Bury Me" erinevaid stseene. Sellest saaks päris hea õudusfilmi.
Tara Sivec on andekas autor ning kui teile meeldivad lood rikutud tegelastest, siis soovitan  seda kindlasti lugeda/kuulata.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...