laupäev, 14. aprill 2018

"Valged ööd" - Ann Cleeves

"Shetlandi" sarja 2. raamat
Autor: Ann Cleeves
Originaalpealkiri: "White Nights"
Kirjastus: Varrak
Formaat: pehmekaaneline
Ilmumisaasta: 2017
Lehekülgi: 328
Goodreads
Rahva RaamatLugemise väljakutse 2018: pealkiri algab tähega, mida minu nimes pole
 

Shetlandile on saabunud valgete öödega suvi, mis jutu järgi ajavat rahva hulluks. Näib, et lool võib tõepõhi all olla, sest keset kohalikku kunstinäitust vajub võõras mees põlvili ja hakkab ahastavalt nutma. Appi rutanud Jimmy Perez saab teada, et mees ei mäleta, kes ta on. Mõni hetk hiljem võõras kaob. Hommikul leitakse läheduses olevast paadikuurist sama mees pooduna.


Arvamus:
Äärmiselt sünge kaas. Käsi ei tõusnud raamatut  ostma ja nii laenutasin selle raamatukogust. Natuke kartsin ka, et võib-olla pole sarja teine osa samal tasemel kui esimene. Asjatu kartus, võiks öelda, et  see lugu oli isegi sutsu parem.
Lugemine läks nagu ludinal. Laipu on rohkem kui üks, aga jõhkrat vägivalda, verd ja soolikaid nagu polnudki. Mõnus tempo ja põnev lugu. Mulle meeldib Cleeves'i stiil, sest ta ei keskendu ainult uurijale, vaid näitab kõikide peamiste tegelaste (kahtlusaluste) elu ja toimetusi.  Ajapikku muutusid kõik  nii  armsaks, et raske oli kujutleda ühte neist mõrvarina. Raamatu lõpp üllatas ja muutis nukraks, aga autor tõmbas otsad ilusasti kokku.
Sarja kolmas osa "Punased luud" potsatas mõne aja eest raamatupoodidesse ja on juba mu lugemist ootavate raamatute nimekirjas.

Sarja raamatud:
"Ronkmust"
"Valged ööd"
"Punased luud"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...