esmaspäev, 30. aprill 2018

"Eksinud" - Helen Käit

Autor: Helen Käit
Originaalpealkiri: "Eksinud"
Illustraator: Anna Ring
Kirjastus: Pilgrim
Formaat: pehmekaneline
Ilmumisaasta: 2017
Lehekülgi: 144
Goodreads
Rahva RaamatLugemise väljakutse 2018: raamat, mille pealkiri algab "E" tähega (Eestimaa auks)

5. klassi õpilased tahaksid meeleldi välismaale ekskursioonile sõita, kuid klassijuhataja on otsustanud lapsed Ida-Virumaale Teise maailmasõja lahinguväljadele viia. Neli pettunud last peavad järjekordset ajalooloengut tüütuks ja otsustavad omapäi ringi vaadata. Nad avastavad metsas punkri ja seda uurima asudes satuvad ohtlikku olukorda.

Arvamus:
Avastasin raamatu enne jõule kooli raamatukogust, kui kirjanduse õpetaja palus mul ruumis viibivatel noormeestel silm peal hoida. Märkasin huvitavat kaanekujundust ja kihistasin naerda, kui allääres nägin sõna "bestseller". Igatahes jõudsin ma vahetunnis esimesed leheküljed läbi lugeda ja panin mõttes raamatu oma lugemist vajavate teoste nimekirja.

Selle aasta alguses õnnestus mul raamat taas oma valdusesse saada. Kujutage ette minu jahmatust, kui teistkordsel lugemisel taipasin, et õpetaja, keda lapsed Milkaks kutsusid, oli tegelikult naisterahvas. Minu ettekujutuses ja esmakordselt kiiruga lugedes oli ta päris kindlasti mees.  😜
Väga lahe lasteraamat. Põnev ja humoorikas. Eriti meeldis mulle, et lapsed olid nii eriilmelised. Üks säilitas ka ohuolukorras külma närvi, teine hüsteeritses nii mis kole. Nagu päriselt. Õpetaja oli pensionieelikust naisterahvas, ehk siis tõeline fossiil, aga mingil hetkel taipas ka viienda klassi marakratt, et ikkagi inimene. 
Paaril korral tekkis kahtlus, kas viiendikud ikka kasutavad sellist sõnavara, nagu väikesed täiskasvanud kohe, aga eks lapsi ole ka igasuguseid.
Jah, mulle meeldis ja julgen ka teistele soovitada. Autori uus raamat "Kummitusmaja" ootab riiulil juba oma järge. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...