esmaspäev, 8. jaanuar 2018

Sari "Chocolate Lovers" - Tara Sivec


Autor: Tara Sivec
Originaalpealkirjad: "Seduction & Snacks", "Future & Frosting", "Trouble & Treats" 
Kirjastus: Audible, Inc
Esitaja: Romy Nordlinger
Formaat: e-raamatud + audioraamatud
Ilmumisaasta: 2012 - 2013
Lehekülgi: 260+321+230  / 10h+ 7h 15min +7h 18min


 

Claire on 25-aastane üksikema, kes aitab sõbrannal sekslelusid müüa, et oma ropu suuga mudilasele paremat elu pakkuda ja äri avamiseks piisavalt raha kokku saada. 
Kui linna ilmub Carter, kellega Claire'il oli aastaid tagasi elumuutev üheöösuhe ja mees ei tunne naist ära, otsustab Claire, et seekord Carter teda juba ei unusta. 

Arvamus:
Vana-aasta viimastel päevadel tahtsin lugeda midagi kerget ja täiesti ajuvaba. "Seduction & Snacks" oli lugeris olnud juba üle nelja aasta ja kuna toimetusi ning sõite oli üsna palju ja audioraamat maksis vaid 2 eurot sentidega, siis ostsin ka selle.
Taipasin üsna pea, et kuigi lugeja Romy Nordlinger tegi head tööd, oli tema lugemise tempo minu jaoks natuke liiga aeglane. Õnneks on telefonis võimalus kuulata kiiremini ja tempo 1.25 oli raamatu jaoks täiesti sobiv. Audioraamatu puhul häiris mind ka, et Nordlinger luges Carteri vaatenurgast kirjutatud peatükke ning üleminekud Claire'i  peatükkidelt mehe omadele ei olnud selgelt välja toodud. Mitu korda jäin üllatunult kuulama, enne kui taipasin, et vaatenurk oli muutunud.
Lood ise oli tõeliselt jaburad. Palju tobedaid olukordi, vandumist ja ropendamist, tohutult juttu seksist ning tegelased, kelle terves mõistuses hakkasin kahtlema juba esimese peatüki lõpus, aga lugesin edasi, sest kogu aeg juhtus midagi ja ma lihtsalt pidin teadma, millega nad järgmisena hakkama saavad.
Kuigi "Seduction & Snacks" lõppes tervikliku loona, muretsesin kohe järgmise  osa, et teada mis sõpruskonnast edasi saab. Teises loos on Claire ja Carter leivad ühte kappi pannud ja üritavad kooseluga harjuda. Loomulikult kõik ei laabu ja täiesti absurdseid situatsioone on küllaga.
Sarja kolmas raamat räägib sõpruskonna kolmandast liikmest Jennyst, kellega Claire tutvus esimeses raamatus, kui Liz saatis ta "seksilelupeole" kaupa tutvustama ja müüma. Jenny ja Drew on tõeliselt kummaline paar, kelle veider voodielu jahmatab kohati isegi Claire'i ja Lizi. Kuid nüüd on noored saanud oma teise lapse ja Jenny pole enam seksist eriti huvitatud. Drew on aga endiselt täkku täis ja tahab tagasi oma seiklushimulist naist.
Millegi pärast jäi just see viimane lugu kuidagi helisema, meelitas välja isegi paar südamest tulevat naerulaginat ja veenis, et pean sarja jätku "Chocoholics" ka lugema. Mulle on alati lood sõprusest ja sõpradest meeldinud ning kuigi see triloogia oli tõeliselt üle võlli, äärmiselt riivatu ja jabur, võlus mind, et need inimesed suutsid üksteist aktsepteerida just nii nagu nad olid. Nad toetasid ja aitasid teineteist ja olid alati olemas. Pealegi oli selle loo huumor just selline ameerikalik "tordiga näkku, püksid rebadel" ehk siis täiesti ajuvaba ja ei nõudnud mingit mõttetööd, mida mul pingelise ja üsna raske aasta lõpus just vaja oli.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...