esmaspäev, 15. jaanuar 2018

Sari "Chocoholics" - Tara SivecAutor: Tara Sivec
Originaalpealkiri:  "Love & Lists", "Passion & Ponies", "Tatoos & TaTas", "Baking & Babies"
Kirjastus:  / Audible Studios
Esitaja: James Fouhey, C.J. Bloom ("Love & Lists", "Passion & Ponies") ja Amy McFadden ("Tattoos & TaTas" ja "Baking & Babies")
Formaat: e-raamatud + audioraamatud
Ilmumisaasta: 2014-2016
Lehekülgi: 255+220+156+229 (5h 24min + 5h 1min + 2h 53min + 8h 13min)
Goodreads

Lugemise väljakutse 2018: raamat, mille tõin 2017. aastast kaasa 
 

Sarja "Chocoholics" peategelasteks on eelmisest sarjast tuttava sõpruskonna võsukesed. Jah, Gavin on suureks sirgunud ja kõrvuni armunud Lizi ja Jimmy tütresse Charlottte'i. Kuid kuna noored on parimad sõbrad, ei julge mees neiule oma tunnetest rääkida. Sekkub Gavini alati abivalmis sõber Tyler, kes koostab mehele nimekirja "How to Make Charlotte  Bang Me Love Me", millest ei puudu ka naisele oma varustuse näitamise punkt. Pärast paari sixpacki tundub nimekiri juba päris hea mõttena, kuid kui Charlotte'i armastuse võitmisesse sekkuvad ka vanema generatsiooni esindajad, leiab Gavin üsna pea, et too neetud nimekiri võib ta veel hauda ajada.


Sarja teise raamatu "Passion & Ponies" kangelasteks on Tyler ja Charlotte'i õde Ava. Neiu töötab oma ema firmas, kuid tegelikult sooviks ta hoopis oma moeblogi edasi arendada. Eelmise raamatu sündmused on ta viinud kokku Tyleriga, kes on voodis vapustav, kuid väljaspool magamistuba on mehel mitmeid puudujääke (vähemalt Ava silmis). Kuid kui perekond Ava karjäärivalikus pettub, saab naise peamiseks toetajaks just Tyler. Kui vaid mehel poleks toda veidrat "My Little Pony" kinnisideed.

"Tattoos & TaTas" on lühiromaan, mille tulust annetas autor suure osa, et tõsta inimeste teadlikkust rinnavähist. Selles loos avastatakse ühel sõbrannadest (eelmise sarja peategelased) rinnavähk ning raamat pajatabki, kuidas sõbrad ja perekond selle diagnoosiga lepivad (või siis ei lepi) ning mida nad üksteiste toetamiseks teevad.

"Baking & Babies" on Lizi ja Jimmy noorima tütre Molly lugu. Molly on perekonna ninja. Alati varjus, käratult liikumas, kogumas teavet pere ja sõprade kohta, et see siis õigel ajal käiku lasta. Neiu käib kokanduskoolis ja on kõrvuni armunud oma juhendajasse. Ka Marcol on neiu vastu õrnad tunded ja ta ootab pikisilmi Molly lõpetamist, et oma käik teha. Piisab aga kolmest sõnast "ma olen rase" ja neiu hoolsalt kavandatud tulevik lendab uppi.

Arvamus:
Selles järjes oli nagu natuke rohkem sisu.  "Tattoos & TaTas" lisas muidu hüsteeriliselt naljakale raamatusarjale tõsiseid noote, aga ka juba sarja teine raamat "Passions & Ponies" oli kuidagi sügavam ja tegeles aktuaalsete teemadega. On ju küllalt neid vanemaid, kes oma unistusi laste kaudu realiseerida üritavad ja iga hinna eest oma võsukeste tulevikku pereäriga siduda tahavad. Pealegi mulle meeldis Tyler, loomulikult oli ta üks paras väänik, aga süda oli mehel õiges kohas ja ta vaimustus my little pony nänni vastu ajas mu pidevalt naerma. "Passions & Ponies" oli ka raamat, mille ma 2017. aastast kaasa võtsin.
Sarja vast kõige nõrgemaks osutus esimene raamat, mida ma kõige rohkem lugeda tahtsin. Gavin oli ropu suuga mudilasena hoopis etem tegelane, kui pereäri juhtiva mehena, kes kuidagi ei suutnud Charlotte'iga asju sirgeks rääkida. Ta oli kuidagi liiga hädine, Tyler aitas, pere nügis takka, aga ikka läks pea pool raamatut, enne kui ta neiuga kuhugi välja jõudis. Sama paar jättis ka sarja kolmandas täispikas raamatus "Baking & Babies" täiesti arulageda mulje. Asjadest rääkimine ei kuulunud kindlasti nende tugevuste hulka.
Molly ja Marco lugu oli lihtsalt armas. Perekond ikka sama pöörane ja jabur nagu alati ja sekeldusi kui palju. Mulle meeldis.
Jääb vaid küsimus, kuhu ikkagi kadusid kaksikud ja Sophia. Muidugi ma ei imesta, et nad tulistvalu kodust põgenesid, aga nende lugusid tahaks ka kuulda. Loodetavasti naaseb Tara Sivec kunagi selle pöörase pere juurde.

“My tits may be small, but they're deadly. ”
Tattoos and TaTas

“The cashier told me he thought for sure I was only twenty.”
Claire snorts. “Yeah, maybe in dog years.” 
Baking & Babies

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...