kolmapäev, 17. jaanuar 2018

"Double Dare" - R.L. Mathewson

6. raamat sarjas "A Neighbor from Hell"
Peategelased: Marybeth ja Darrin
Autor: R.L. Mathewson
Originaalpealkiri: "Double Dare"
Kirjastus: Rerum Industries Inc
Formaat: e-raamat / audioraamat
Ilmumisaasta: 2015
Lehekülgi: 305 (7h 8min)
Goodreads

 

Marybeth ja Darrin kohtusid lastena ning neist said parimad sõbrad, kes teineteisele pidevalt väljakutseid esitavad. On selleks siis lõbustuspargi kõikidel karusellidel sõitmine või alasti ujumine jääkülmas vees, noorte sõprus on püsima jäänud ning majakaaslastest on saanud armukesed. Darrin tahab aga rohkemat, Marybeth oleks just nagu talle loodud ja nii unistab mees suhte avalikustamisest ja pere loomisest. Marybethi kiivalt hoitud saladus võib aga noorte elu tuksi keerata.

Arvamus:
See Bradfordide haru näib eriti viljakas olevat. Kui palju Darrinil neid õdesid ja vendasid on? Kuus, üheksa, üksteist? Miks pagana päralt pole sellistes raamatutes sugupuud?
Pika otsimise peale leidsin autori lehelt tegelasi tutvustava exceli tabeli, aga seal oli mitu sarja kõik ühele lehele surutud ja otsi sealt siis neid tegelasi ning proovi aru saada, kes on kelle ema, õde, vend või vennapoeg. Vilets värk.
Selle raamatu suureks puuduseks oligi, et ma ei hoomanud enam kogu Bradfordide klanni ja loo sidumine sarja eelnevate lugudega oli äärmiselt raske. 
Samuti ei tekkinud sidet loo peategelastega, Darrin oli üsna mõnus kuju, kuid paari "double dare" mäng muutus pikapeale tüütuks. Kõige nunnumad stseenid olidki lapsepõlvest ja noorusaastatest, sest sinna selline teineteise aasimine ja proovilepanek sobis. Täiskasvanutena veeres lugu juba  peamiselt  allamäge. Tegelikult rikkus Marybethi  tegelaskuju mu lugemiselamuse. Kuidas võib naine niimoodi ühte asja takerduda ja mitte nädalateks või kuudeks vaid pikkadeks pikkadeks aastateks?  Kas tõesti määrab inimese väärtuse vaid üks töötav kehaosa? Viis, kuidas Marybeth Darrini  elu ja tunnetega mängis, ajas mu tigedaks ja lõpuks ma lausa lootsin, et autor kirjutab raamatusse mõne traagilise õnnetuse, vaid et naisest lahti saada. Ei kirjutanud, paarike sai oma õnneliku lõpu. 
Soovitada ei julge ja praegu kahtlen, kas tasub üldse sarja edasi lugeda.

Sarja raamatud:
"Playing for Keeps"
"Perfection"
"Checkmate"
"Truce"
"The Game Plan"
"Double Dare"
"Christmas from Hell"
"Fire & Brimstone"
"Delectable"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...