esmaspäev, 25. detsember 2017

"Vicious Cycle" - Katie Ashley

1. raamat sarjas "Vicious Cycle"
Autor: Katie Ashley
Originaalpealkiri: "Vicious Cycle"
Kirjastus: NAL Trade
Formaat: e-raamat
Ilmumisaasta: 2015
Lehekülgi: 387
Goodreads

Lugemise väljakutse 2017: tegelane töötab minuga (peaaegu) samas ametis
 

Deacon Malloy kuulub mootorratturite klubisse. Mehe elu muutub, kui ta saab teada, et tal on 5-aastane tütar, kelle ema tapeti. Alexandra Evans on lasteaiaõpetaja, kes muretseb, sest üks tema õpilastest on pikalt puudunud. Tüdruku koju minnes kohtub ta tolle mootorratturist papaga, kes muretseb tütre ohutuse pärast. Alexandra nõustub Willow'le eratunde andma ning muutub ka Deaconiga lähedaseks.

Arvamus:
See raamat on patuga pooleks väljakutsesse valitud, sest kuigi peategelane töötab minuga samas ametis, tegeleb ta hoopis nooremate lastega.

Lugu ise oli üsna naeruväärne. Esimesele üsna heale, kuid jõhkrale peatükile järgnes lehekülgede kaupa tõelist jama. Mulle ei meeldinud mängud, mida peategelased mängisid. Manipuleerimine ja emotsionaalne väljapressimine näisid olevat selle raamatu peamisteks märksõnadeks. Viis, kuidas lasteaiaõpetajast sai tõeline märulimutt oli nii ebareaalne, et pööritasin pea iga peatüki juures silmi. Alex tõmbas Archeri oma jamadesse ja käskis noormehel teha midagi, mis ajas mu tõeliselt tigedaks. Willow, kes oli loo alguses mu lemmiktegelane, muutus traumeeritud tüdrukutirtsust hellitatud ja klammerduvaks printsessiks, kes aina nõudis asju ja tähelepanu. Kui reaalne üldse on, et Alexandra  oli just see, mida Willow tahtis / vajas. Naine töötas täiskohaga, aga ikkagi oli tal aega õhtuti tüdrukut õpetada ja kui Willow tahtis balletti õppida, siis selgus, et Alexandra teenis ülikooli ajal balletitundidega taskuraha. Vägisi tekkis mulje, et kui Willow oleks tahtnud raketti ehitada, siis oleks autor Alexandrale vajalikud teadmised külge pookinud. Veel ajas mind tigedaks, kuidas Alexandra veetis aina rohkem aega Deaconi ja Willow seltsis ning jättis oma koera hooletusse. Loomulikult pidi Katie Ashley ühinema nende autorite nimekirjaga, kes lemmiklooma surmaga lugu edasi arendas. 
Raamatu teises pooles oli loo tasakaal paigast ära. Peategelane üritas oma käitumist selgitada, aga see oli ikkagi vildakas ja vahepeal oli tunne, nagu oleks mingid jupid loost puudu. 
Ma ei nautinud seda raamatut ja suure tõenäosusega ma sarja edasi ei loe.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...