teisipäev, 26. detsember 2017

"Ronkmust" - Ann Cleeves

"Shetlandi" sarja 1. raamat
Autor: Ann Cleeves
Originaalpealkiri: "Raven Black"
Tõlkija: Karin Suursalu
Kirjastus: Varrak
Formaat: pehmekaaneline
Ilmumisaasta: 2016
Lehekülgi: 288
Goodreads
Rahva Raamat


Lugemise väljakutse 2017: raamat, mille tegevus toimub süngel sügisel või külmal talvelHiljuti Shetlandile tagasi kolinud Fran Hunter on just oma tütre kooli saatnud, kui märkab koduteel lumes eredat värvilaiku ning leiab naabritüdruku laiba. Kohalikud vaatavad süüdistavalt erakliku Magnus Taiti poole ja meenutavad aastatetagust juhtumit, kus väike tüdruk jäi pärast Taiti külastamist kadunuks. Uurija Jimmy Perez alustab juurdlust, mis toob lagedale väikese kogukonna pahupoole.

Arvamus:
Imetlesin raamatut poes, aga leidsin alati põhjenduse, et see ostmata jätta. Selveri sooduka ajal said mu põhjendused otsa ning niimoodi raamat mu riiulisse sattuski.
Raamatul on vapustav õhustik, mis algab juba kaanepildist. Vaatasin goodreadsis teiste väljaannete kaasi ja kuigi seal on huvitavaid lahendusi, meeldib meie oma mulle kõige rohkem. Pildil oleks võinud ka lund olla, aga siiski hea töö, Varrak.
Lugu nende kaante vahel on kaasahaarav. Raamatut oli raske käest panna ja tegelikult olin päris nördinud, et päriselu mu lugemist segas. Detsember on kord juba selline hullumeelne kuu. Tegevuspaik oli suurepärane - eraldatud kogukond, karm talv, peaaegu kogu aeg on pime ja inimesed on ärevuses, sest nende seas liigub mõrvar. Selline klassikaline ja hea krimka.
Jimmy Perez oli äärmiselt sümpaatne uurija. Tema tohutu empaatiavõime hämmastas mind ja viis, kuidas ta Magnusesse suhtus, pani mind korduvalt naeratama. Lugu oli huvitav ja kahtlusaluseid tuli aina juurde. Lõpp oli minu jaoks üllatav, sest kahtlustasin hoopis teist tegelast, kuid väga huvitav ja autor suutis kõik otsad ilusasti kokku tõmmata.  
Näib, et sarja ainetel on valminud ka telesari, kuid selle esimene episood põhineb raamatusarja kolmandal osal "Red Bones" ja alles teine episood (teise hooaja esimene) on vändatud "Ronkmusta" põhjal.
Igatahes soovitan lugeda, ise laenutasin juba raamatukogust sarja teise osa "Valged ööd". Loodetavasti jõuan selleni, enne kui tagastamistähtaeg kukub.

Sarja raamatud (eesti keeles):
"Ronkmust"
"Valged ööd"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...