kolmapäev, 6. detsember 2017

"High Five" - Janet Evanovich

5. raamat sarjas "Stephanie Plum"
Autor: Janet Evanovich
Originaalpealkiri: "High Five"
Kirjastus: Recorded Books Inc / St. Martin's Press
Formaat: audioraamat / e-raamat
Pealelugeja: C. J. Critt
Ilmumisaasta: audioraamat - 2011 / e-raamat - 2010
Pikkus: 9 h 48 min  (356 lk)
Goodreads
Stephanie Plumil on näpud põhjas, sest kõik kriminaalid on otsustanud seaduskuulekalt õigel ajal kohtusse ilmuda. Üks on siiski hüppes ja otsusekindel pearahakütt suundub meest püüdma. Peagi selgub, et äärmiselt lühikese kurjategijaga käivad kaasas tohutu suured probleemid. Nagu sellest vähe, on Stephanie ihnuskoist onu Fred kadunud. Mehe kirjutuslaual on pildid prügikotti topitud surnukehast, naise ukse taha ilmub kihlveovahendaja ja Ramirez on kautsjoni vastu vabaks lastud.

Arvamus:
Viimase aasta jooksul on Stephanie Plumist saanud minu jaoks omamoodi pelgupaik. Kui päev on olnud tõeliselt vilets ja mured löövad üle pea kokku, siis on hea põgeneda teise maailma otsa ja elada kaasa vist läbi aegade ühe viletsama pearahaküti seiklustele.  Ma ju tean, mis tulemas on - Stephanie suudab loo käigus hingusele saata üsna mitu autot, keegi murrab naise korterisse sisse, on paar pinevat hetke ja tosin "naera silmad märjaks" stseeni ning loo lõpus õnnestub Plumil mingi ime läbi ka pätt kätte saada.

Pealegi on kena vaheldus, et kõik ei ole  poliitiliselt nii korrektne, -  et loos on politseinik, kes küsibki, kas peategelasel on päevad, sest too on just raudkangiga korteriuksest sisse murdnud ja ilmub jaoskonda klohmida saanud kinnipeetuga. Ilmas on ikka neid, kes ütlevad välja kõik, mis sülg suhu toob. Jah, kui neid piisavalt materdada, siis võib-olla enam ei ütle, aga mõtlevad küll.  Aga ma kaldun teemast kõrvale. Tagasi raamatu juurde.
Põnev oli. C.J. Critt oskab tegelasi nii hästi ja professionaalselt kehastada, et teda on lust kuulata. Vanaema Mazur ja Lula oli taas omas elemendis ja mulle meeldis cliffhanger loo lõpus. Mina ju ei pidanud terve aasta sarja järgmist lugu ootama. 😀

“Aren't you something," Grandma said. "I never saw a midget up close."
"Little person," Briggs said. "And I never saw anyone as old as you up close, either.”

  “I don't think his elevator went all the way to the top anymore, if you know what I mean” 
Vanaema Mazur Fredi kohta

Sarja raamatud:
"High Five"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...