esmaspäev, 25. detsember 2017

"Fairytale Come Alive" ja "Lucky Stars" - Kristen Ashley

4. raamat sarjas "Ghosts and Reincarnation"
Peategelased: Isabella Austin Evangelista ja Prentice Cameron
Autor: Kristen Ashley
Originaalpealkiri: "Fairytale Come Alive"
Kirjastus: Audible Studios
Formaat: audioraamat
Esitaja: Abby Craden
Ilmumisaasta: 2017
Lehekülgi: 13 h 45 min (527 lk)
Goodreads

 

Aastaid tagasi olid Isabella ja Prentice meeletult armunud ning kavandasid ühist tulevikku. Kuid siis avastas noormees, et Isabella vaid mängis ta tunnetega. Prentice läks eluga edasi, hakkas tööle armastatud erialal ja ehitas üles elu rõõmsameelse ja andeka Fiona Sawyeriga. Mehe muinasjutuline elu variseb kokku, kui Fional avastatakse ajukasvaja ning naine sureb. Prentice jääb üksi kahe lapse, majapidamistööde ja juhtimist vajava äriga.
Just sel ajal tuleb kalurilinna tagasi Isabella, et aidata oma südamesõbrannal pulmi organiseerida. Kuna peigmeheks on Prentice'e parim sõber, peab mees naisega aega veetma ning lõpuks tollele isegi öömaja pakkuma. Üsna pea on lapsed naisest vaimustuses ning vähehaaval hakkab Prentice avastama Bella saladusi ning põhjuseid, miks naine ta aastate eest maha jättis.

5. raamat sarjas "Ghosts and Reincarnation"
Peategelased: Belle Abbot ja James Bennett
Autor: Kristen Ashley
Originaalpealkiri: "Fairytale Come Alive"
Kirjastus: Audible Studios
Formaat: audioraamat
Esitaja: Abby Craden
Ilmumisaasta: 2017
Lehekülgi: 16 h 14 min (568 lk)
Goodreads 

Belle Abbotist sai meedialemmik, kui naine päästis lapsed jõkke sõitnud bussist. Naise äri läheb ülesmäge ning kõrgseltskonnast pärit kosilane Miles kutsub Belle'i oma koju peole. Seal kohtub Belle Jamesiga ning nad veedavad koos unustamatu öö. Hommikul saab naine teada, et on muutunud rivaalitsevate vendade mängukanniks ja lahkub. Armuööl on aga tagajärjed ning Belle ja James kohtuvad taas.

Arvamus (sisaldab spoilereid):
Lugesin suvel kahte Kristen Ashley tondijuttu. Mõlemad olid sarjast "Ghosts and Reincarnation", ja nagu tavaliselt juhtusin ma raamatuid lugema vales järjekorras. Õnneks pole lugudes ühiseid tegelasi ja neid võib edukalt lugeda ka ilma et teaksid midagi eelnevatest raamatutest.


"Lucky Stars" oli tõeline klišeede paraad. Belle meenutab kohati Disney printsess. Ta oli just sedasorti tegelane, kes plaksutab vaimustuses käsi ja sosistab õhinal "puppies, kittens, horses". Selline, kes eelneva kogemuseta taltsutab ka kõige metsikuma täku (nii nelja- kui kahejalgse) ja loomulikult võidab ta juba esmakordel kohtumisel kõigi sümpaatia ja isegi armastuse. Kõik on ta ilust ja andest lummatud, kuigi ta ise peab end halliks hiireks, kel pole ei nägu ega tegu, andest rääkimata. Vahepeal oli tõesti tahtmine Belle'i raputada ja nõuda, et ta käituks oma vanusele vastavalt. Nagu muinasjutus ikka, on tal ekstsentriline "haldjast ristiema", selles loos isegi kaks, kes teda igal sammul aitavad. I-le pannakse täpp, kui meie suurepärane kangelanna saabub oma kavaleri koju peole ja lõpetab samal ööl tolle vennaga voodis.
Sellest loomulikult piisab, et rasedaks jääda ja edasi tuleb juba rohkelt suhtejama, vendade rivaalitsemist, arusaamatusi ja möödarääkimisi ning palju, väga palju, üksikasjalikke kirjeldusi lossist, riietusest ja igapäevastest tegevustest.  Kusjuures loo kurjam vist ikka ei olegi kõige kurja juur, sest selgub, et ta on kurjast vaimust vaevatud ja välja kutsutakse tõelised tondikütid.
Ehk siis üks igavesti pikk ja veniv lugu.


"Fairytale Come Alive" oli tunduvalt parem raamat. Kangelanna oli alguses taas selline abitu lilleke, aga mida kaugemale lugu jõudis, seda rohkem tal selgroogu oli. Tegevus ei toimunud lossis vaid kalurikülas, aga ka selles loos oli oma vaim, seekord siis Prentice'e varalahkunud abikaasa Fiona. Mulle meeldis Fiona tegelikult isegi rohkem kui Isabella. Vaimu kohta tundus ta oma murede ja kahtlustega hulga reaalsem, kui jääprintsess, kes lauslollusest aastate eest oma elu tuksi keeras. Isegi vaimuna oli temas rohkem soojust ja elu. Võrratu tegelane.
Loomulikult oli ka selles loos omajagu kirjeldusi Prentice'i majast ja Isabella riietusest, aga need kuidagi sulandusid tegevusse ja ei muutunud tüütuks. Sai nalja, oli südamlikke ja isegi liigutavaid hetki ja tegelased tõesti arenesid loo käigus.

Praeguse seisuga on mul sarjast lugemata kaks raamatut "Penmort Castle" ja "Sommersgate House". Võib-olla järgmisel aastal jõuan ka nendeni. 

Sarja raamatud:
"Penmort Castle"
"Sommersgate House"
"Lacybourne Manor"
"Fairytale Come Alive"
"Lucky Stars"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...