teisipäev, 28. november 2017

"Lihunik" - Tony Parsons

2. raamat  sarjas "Max Wolfe"
Autor: Tony Parsons
Originaalpealkiri: "The Slaughter Man"
Tõlkija: Ülle Okas
Kirjastus: Eesti Raamat
Formaat: pehmekaaneline
Ilmumisaasta: 2017
Lehekülgi: 256
Goodreads
Rahva Raamat


Lugemise väljakutse 2017: raamat, mida tahtsin lugeda, aga mis ei lähe ühegi väljakutse punkti alla

Uusaastaööl tapetakse rahulikus ja turvalises kogukonnas jõukas perekond. Pere noorim laps on aga röövitud. Max Wolfe koos kaaslastega peab poisi leidma ja lahendama mõrvad, mille käekiri viib uurija taas Scotland Yardi Musta muuseumi ning 30 aastat tagasi toimunud mitmikmõrvani.

Arvamus:
Üks äärmiselt jubeda kaanepildiga raamat ja ega loo algus ka parem ei olnud. Õudne oli lugeda, kuidas kaks teismelist kuulevad pealt oma vanemate mõrva, elu eest põgenevad ja vanem neist otsustab tagasi minna, et oma noorem vend päästa. Pere kesmine laps suundub aga abi kutsuma. Kahjuks ei jõua kumbki sihile. Mõlemad kaotavad elu ja väikelaps röövitakse.
Ülejäänud raamat oli õnneks natuke leebem. Max Wolfe hakkab asja uurima ning üsna varsti selgub, et musterperekonna minevik on üsna kirju. Välja kooruvad saladused, mis tõestavad taas, et raha ja kuulsus ei too veel ilmtingimata õnne. Vahepeal osutusid mu aimdused õigeks, aga lõpp oli mõnes mõttes üllatav.
Mulle meeldis loo tempo ja üksikisa Max Wolfe on niivõrd armsaks saanud, et ma ootan huviga sarja kolmandat raamatut. Elus kibestunud detektiivide kõrvale on päris mõnus lugeda uurijast, kes üritab oma tütrele stabiilset kodu pakkuda, ei roni pudelisse ega tõmba suvalisi naisi hoovi.
Samuti olen ma tänulik, sest need  Tony Parsonsi raamatud sundisid mind uuesti "Mirabilia"  sarja avastama. Aastaid tagasi otsisin ja lausa neelasin vana kujundusega raamatuid, aga sarja taassünniga kadus ka huvi. Nüüd on see tagasi ja ma olen juba leidnud uue autori, kelle loominguga tahan tutvust teha.

Sarja raamatud:
"Mõrvakott"
"Lihunik"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...