kolmapäev, 2. august 2017

"The Game Plan" - R.L. Mathewson

5. raamat sarjas "A Neighbor from Hell"
Peategelased: Jodi ja Danny Bradford
Autor: R.L. Mathewson
Originaalpealkiri: "The Game Plan"
Kirjastus: Rerum Industries, Inc
Formaat: e-raamat
Ilmumisaasta: 2014
Lehekülgi: 294
Goodreads


Nagu eelmistes lugudes on ka selle Bradfordi naabriks kena neiu, kes teda silmaotsaski ei salli. Tegelikult kavatseb Jodi üürilepingu üles öelda, sest kui ta Danny kõrval edasi elaks, satuks ta tõenäoliselt aastateks vangi. Siis aga sokutab Trevor Bradford oma naise Zoe järjekordse kulinaarse katsetuse eksikombel Jodi prügikasti ning naine puutub selle toksilise ollusega kokku. Danny tõttab naabrile appi ning tolle vastuväidetest hoolimata annab ta Jodile allergilise reaktsiooni vastu ravimit. Ravimitel on aga Jodile kummaline mõju ning järgmised 10 tundi peab Danny veetma oma hüperaktiivse naabrinnaga, kes üritab pidevalt korterist põgeneda.

Arvamus:
Ma ei teagi kust alustada. Tegu on sarja viienda raamatuga ning ausalt öeldes olid mõned stseenid siiani sarja parimad, kuid samas on "The Game Plan" minu arvates sarja nõrgim lugu.

Jodi on kena ja viisakas raamatukoguhoidja ja Danny endine sõjaväelane. Loomulikult on ta ka Bradford ning see tähendab, et ta virutab järjepidevalt Jodi tellitud toitu, kutsub naist lühikese kasvu tõttu Tinkerbelliks ja lõbustab end vabal ajal oma naabri elu põrguks tegemisega. Mees saab ise oma rohtu maitsta, kui Jodile antud ravim oma töö teeb ning naine sõna otseses mõttes pilve jääb.

Need olid marunaljakad stseenid ning muutsid loo alguse tõeliseks maiuspalaks. Vahva oli lugeda, kuidas Jodi ja Danny suhe arenes ning naine leebuma hakkas. Ma ootasin huviga Bradfordide väljasõitu ning lootsin, et tulemas on midagi tõeliselt head, kuid siis hakkas lugu ära vajuma. Bradfordi meestele ei jäetud piisavalt leheruumi ning Jodi šokis olek, sest ta oli näinud Bradforde mõnd toidukohta tühjaks söömas muutus tüütuks. Miks polnud ühtegi kirjeldust sellest, mida need mehed tegid, et neile jäädavalt restoraniuksed suleti? Ma tahan teada. Sellest, et mõni naine ütleb midagi stiilist "ma ei suuda seda uskuda" ja "see ei saanud ju ometi juhtuda" pole piisav.

Samuti oli raamatus liiga palju voodistseene ning Jodi'iga juhtus kogu aeg midagi ja nad pidid talle ravimeid andma ning sellele järgnes jälle kuni 12 tundi jaburat käitumist. Need kordused võtsid loo tempot maha ja lõpuks polnud see enam huvitav, vaid üsna tüütu. Samuti jäi lugu kuidagi poolikuks ja  kui ma õigesti aru sain, siis peaks sarja järgmine raamat "Double Dare" toimuma selle raamatuga samaaegselt. Võibolla annab see siis terviklikuma pildi.

Sarja raamatud:
"Playing for Keeps"
"Perfection"
"Checkmate"
"Truce"
"The Game Plan"
"Double Dare"
"Christmas from Hell"
"Fire & Brimstone"
"Delectable"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...