teisipäev, 1. august 2017

"Secrets of a Summer Night" - Lisa Kleypas

Sarja "Wallflowers" 1. raamat
Peategelased: Annabelle Peyton ja Simon Hunt
Autor: Lisa Kleypas
Originaalpealkiri: "Secrets of a Summer Night"
Kirjastus: Avon / Brilliance Audio
Formaat: e-raamat / audioraamat
Esitaja: Rosalyn Landor
Ilmumisaasta: 2012
Kestvus: 11 h (353 lk)
Goodreads


Lugemise väljakutse 2017: raamat, mille pealkirjas on viis sõna

Neli noort naist inglise kõrgseltskonnas abikaasasid otsimas. 
Perekonna hävingust päästmiseks peab Annabelle Peyton kasutama oma välimust ja nutikust, et tiitliga mees võrku püüda. Selles aitavad teda kolm sõbrannat, kel on sama eesmärk. Neiud kavandavad hoolika plaani ning asuvad seda ellu viima. Kahjuks seisab neil teel jõukas, kuid tiitlita Simon Hunt, kes on küll huvitatud Annabelle'ist, kuid mitte abiellumisest. 

Arvamus:
Suure tõenäosusega ei saa Lisa Kleypasist mu lemmikkirjanikku. Jah, sarja esimene osa meeldis mulle natuke rohkem, kui  selle eellugu, kuid samas ei tekkinud mul kuulamise jooksul kordagi hetke, kus ma oleksin niivõrd loost haaratud olnud, et see oleks muutunud primaarseks tegevuseks.
Seekord kuulasin ma raamatut aias töötades ja õhtuti lugesin mõned leheküljed e-raamatust, enne kui ära kustusin.

Ma usun, et kõrgklassidaamide mõtted olid üsna reaalselt edasi antud. Nende põhiline eesmärk oli hästi abielluda ning loomulikult tuli selleks appi võtta kogu arsenal. See aga ei tähenda, et seda oli kerge lugeda. Ei olnud. Päris jube oli, kuidas "hästi kasvatatud kõrgklassi" neiud vaese vennikese lõksu tahtsid püüda, et vaid tiitli ja rahakotiga abikaasat leida. 

Ka seekord osutus kangelanna üsna ebameeldivaks tegelaseks. Annabelle oli oma kasvatuse vili. Ta ei näinud oma ninast kaugemale, leidis, et Simon on temast alam ja seega tähtsusetu ja raamatu esaimeses pooles ei teinud ta midagi klassivahede ületamiseks. Raamatu teises pooles üllatas mind, kui häid otsuseid Annabelle langetas. Lõpuks ometi oli tal ka natuke selgroogu ja lugu muutus sellevõrra huvitavamaks.

Simoni parimaks sõbraks ostus eelmisest loost tuttav tegelane - Olivia ja Aline vanem vend, kes muutus kohe alguses äärmiselt ärritavaks tegelaseks. Auväärt ülik nimelt arvas, et tal on alati õigus ning oma upsakuse ja üleolekuga hävitas peaaegu noore naise maine. Loodetavasti pole Westcliff järgmises raamatus selline tropp.

Kõige suuremaks probleemiks kujunes esitaja Rosalyn Landor. Daam on väga huvitava häälega britt, kuid teda kuulates jäi mulje, nagu oleks Annabelle 35-aastane või isegi vanem. Tegelikult oli ta aga 25. Voodistseenid, mida minu arust on alati ebamugav kuulata, tundusid Landori esituses aga niivõrd veidratena, et ma jätsin need hoopis vahele. 

Sarja raamatud:
"Secrets of a Summer Night"
"It Happened One Autumn"
"Devil in Winter"
"Scandal in Spring"
"A Wallflower Christmas"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...