kolmapäev, 2. august 2017

"Kolmas märk" - Yrsa Sigurðardóttir

1.  Thóra Gudmundsdóttir'i juhtum
Autor: Yrsa Sigurðardóttir
Originaalpealkiri: "Þriðja táknið"
Tõlkija: Askur Alas
Kirjastus: Varrak
Formaat: pehmekaaneline raamat
Ilmumisaasta: 2011
Lehekülgi: 368
Goodreads

 
Lugemise väljakutse 2017: raamat maa kirjanikult, mille kirjandust sa pole veel lugenud

Islandi ülikoolis tapetakse saksa päritolu üliõpilane. Politsei vahistab peagi narkomaanist kahtlusaluse, kuid noormehe perekonna arust on midagi valesti ning nad saadavad Islandile endise politseiniku Matthew Reich'i, et too juhtumi üle vaataks. Kuna Reich ei räägi islandi keelt, palkab perekond talle appi noore advokaadi Thora Gudmundsdóttir'i.

Arvamus:
Mu esimene tutvus Islandi kirjandusega oli igati meeldiv ja päris pingeline.


Mõrv oli räige. Ja kui ma ütlen räige, siis ikka tõeliselt jube - väljakougitud silmad ja nõiamärkidega kaetud surnukeha, kuid viis, kuidas tänapäeva mõrvalugu oli põimitud huvitavate faktidega saare ajaloost ja nõiajahist oli tõeliselt põnev.  Ma pole varem nõiajahist lugenud, kuid see raamat äratas selle teema vastu huvi. Kui julguse kokku võtan, siis võibolla isegi loen mõnda ajaloolist raamatut nõiajahist. 

Õnneks ei olnud kogu raamat nii sünge. Thora ja Reich mõttevahetused olid üsna koomilised ning loomulikult ei saa ma üle ega ümber naise sekretärist, kes oli üks äärmiselt värvikas kuju ning tuli rendilepinguga kaasa. Kes seda varem kuulnud on. 😄 Thora meeldis mulle. Ta tundus üsna kahe jalaga maa peal seisva ning eluraskusi trotsiva naisena. Kasvatas üksi kahte last, osales nende elus ja tal tundus olevat mõlema järeltulijaga ka usalduslik suhe. Üks stseen raamatus tundus kuidagi tõeliselt jabur ning pani mõtlema, kas kogenud advokaat ikka käituks niimoodi. Kuna sellega oli seotud ka Thora eksmees, siis võibolla sai peategelase lapsikuse kirjutada üle pea kokku löönud emotsioonide arvele. 

Loo uurimine keerles ümber väga vana raamatu ning vahepeal näis, et ega peategelased ise ka tea, millises suunas seda edasi uurida. Õnne tundus neil üsna palju olevat. Pean veel lisama, et kuigi ma taipasin üsna loo alguses ohvri ja ta perekonna vahel toimuva põhjuse, siis mõrvari osas suutis lugu mind korralikult üllatada. 
Sarja teine ja kolmas raamat ootavad juba laual lugemist.

Sarja raamatud:
"Kolmas märk"
"Kes teisele hauda kaevab"
"Tuhk"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...