reede, 28. juuli 2017

"Etched in Bone" - Anne Bishop

5. raamat sarjas "The "Others"
Autor: Anne Bishop
Originaalpealkiri: #Etched in Bone"
Kirjastus: ROC
Formaat: kõvakaaneline
Ilmumisaasta: 2017
Lehekülgi:
Goodreads

Lugemise väljakutse 2017: sinu lemmikkirjaniku raamat, mida sa veel lugenud ei ole

Lakeside elas inimeste ülestõusu ning selle brutaalse mahasurumise üle, kuid paljud inimeste kontrollitud linnad on jäädavalt kadunud. Järelejäänud asulate elanikud oskavad nüüd karta seda, mis jälgib neid väljaspool linnapiire, kuid üritavad sellegi poolest normaalse elu juurde tagasi pöörduda.
Kuigi Lakeside jäi peaaegu puutumata, on Simon Wolfgardil ja Meg Corbynil tööd küllaga. Teistele on lisandunud ka inimeste klann ning kõik elanikud peavad vaeva nägema, et rahus koos elada. Õrn tasakaal satub aga ohtu, kui linna saab leitnant Montgomery pätist vend, kes üritab oma pere pealt kasu lõigata. 

Arvamus:
Anne Bishop on tasemel nagu ikka. Lugu voolab vabalt ja sundimatult kätkedes endas nii koomilisi kui traagilisi hetki.
Tegelased on vaimustavad nagu alati ja mulle meeldis tohutult, et autor tõi loo tagasi inimestevahelisele tasandile. Eelmistes osades oli piisavalt kokkupõrkeid ja vägivalda. Ega seegi raamat sellest puutumata ole, aga rohkem on seekord tegu perekonnadraama ning uute suhete loomisega. Sarja alguses poleks näiteks ükski inimene palunud vampiiril lapsi valvata või muretsenud, et inimeste klanni arvelt võivad Teistel kõhud tühjaks jääda.
Ma lootsin, et raamatus on rohkem juttu teistest asulatest ning 4. raamatust tuttavate tegelaste käekäigust, aga kahjuks see nii ei olnud. Küll aga ilmub järgmisel aastal Anne Bishopi uus romaan, mille tegevus toimub Teiste maailmas, aga peategelasteks pole enam Meg ja Simon ning ka asukoht on teine. Ootan põnevusega.
Suurepärane sari.

Sarja raamatud:
"Written in Red"
"Murder of Crows"
"Vision in Silver"
"Marked in Flesh"
"Etched in Bone"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...