teisipäev, 27. juuni 2017

"Three to Get Deadly" - Janet Evanovich

3. raamat sarjas "Stephanie Plum"  
Autor: Janet Evanovich
Originaalpealkiri: "Three to Get Deadly"
Kirjastus: Scribner / Simon and Schuster Audio
Formaat: e-raamat / audioraamat
Pealelugeja: CJ Critt
Ilmumisaasta: 1999
Lehekülgi: 344
Goodreads

Sarja kolmandas osas peab Stephanie kinni nabima naabruskonna populaarseima mehe, kommipoe omaniku Onu Mo. Kuid kõikide lemmik on kadunud nagu vits vette ja vihane kogukond on valmis Stephanie'd lintšima, sest nende arust pole Mo võimeline midagi valesti tegema. Kui sarja peategelane leiab järjest mitu laipa, näib, et Mo kadumine ja linna kiiresti kahanev narkoärikate arv on kuidagi omavahel seotud.

Arvamus:
Stephanie Plumi sari on tõeline hea tuju raamatute paraad. 😀 Eriti mõnusad on audioraamatud, sest C.J. Critt'i fantastiline pealelugemine muudab kuulamise tõeliseks elamuseks.
Tal on kõigile tegelastele sobiv hääl ning kuulates saab huumor kuidagi sügavama tähenduse. Näiteks iga kord vanaema Mazur'i kuulates tuleb mulle silmade ette sarja "Kullakesed" Sophia (Estelle Getty) ning Lula hääl sobib ta olemuse ja elukogemusega nagu valatult.
Nagu tavaliselt oli ka "Three to Get Deadly" äärmiselt tempokas ja humoorikas. Janet Evanovich ei raiska aega pikkade kirjelduste peale, kogu aeg toimub midagi ja kui autor ka peab midagi selgitama, siis on see nii ladusalt ja naljakalt kirja pandud, et veab vägisi suu muigele. Kõik tegelased on omamoodi hullud ning stseenid Stephanie perega ajasid mu alati naerma. Vanaema Mazur on nii vahvalt poliitiliselt ebakorrektne ja minu üllatuseks muutus Stephanie isa mulle loo käigus aina sümpaatsemaks. Tegelikult aga ajaks enamuse sarja tegelastega kohtumine mulle päriselus hirmu peale, ja ma ei räägi praegu neist pättidest, keda peategelane taga ajab, vaid Stephanie kolleegidest, tuttavatest ja sõpradest, kes kõik näivad olevat alati hambuni relvastatud või siis parajad perverdid.
Kummalisel kombel hakkas mulle ka Joe Morelli  selle osas meeldima. Ma eelistan ikka veel Rangerit, aga Morelli polnud pooltki selline mölakas nagu sarja teises romaanis. Mehe ja Stephanie kassi-hiire mäng oli nauditav ning nüüd hakkas tõesti tunduma, et need kaks hoolivad teineteisest. Päris huvitav on näha, kuhu nende suhe areneb.
Korra raamatu jooksul võttis lugu väga hirmutava ja tõsise pöörde, kuid Stephanie suutis ka sellest olukorrast terve nahaga pääseda. Ta tõesti õpib ja muutub paremaks  pearahakütiks, kuid pikk tee on veel minna.

“I make lots of mistakes. I try hard not to make the same mistake more than three or four times.” 

Sarja raamatud:
"One for the Money"
"Two for the Dough"
"Three to Get Deadly"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...