reede, 2. juuni 2017

"Magavad hiiglased" - Sylvain Neuvel

1. raamat sarjas "Themise failid"
Autor: Sylvain Neuvel
Originaalpealkiri: "Sleeping Giants"
Kirjastus: Päikese kirjastus
Formaat: kõvakaaneline
Ilmumisaasta: 2016
Lehekülgi: 320
Goodreads

Lugemise väljakutse 2017: raamatukogu "uue kirjanduse" või "populaarse kirjanduse" riiul


Lapsena kukkus Rose auku, mille seintel kumasid salapärased märgid ning mille põhjas oli suur metallist käsi. Täiskasvanuna on Rose Franklin'ist saanud teadlane ning ta juhib gruppi, mille ülesandeks on üle maailma leitud metallosadest roboti kokku panemine. 
Kindel on vaid üks, ka seitseteist aastat hiljem ei suuda keegi seletada, kes roboti ehitas ja ära peitis ning mida tähendavad iga osaga kaasas käivad sümbolid.

Arvamus:
Terve raamat on ülesehitatud intervjuude, päevikukatkete ja jälgimisraportitena. Kusjuures tegelaste intervjueerijaks on salapärane isik, kellest lugeja loo käigus eriti midagi teada ei saa ning kelle sidemed ja informeeritus hämmastavad sind igal sammul.

Omapärane raamat. Arvatavasti oleks ma hinnanud seda kõrgemalt, kui ma poleks mõned kuud tagasi lugenud Amie Kaufman'i ja Jay Kristoff'i raamatut "Illuminae", mis on sarnaselt üles ehitatud. Kuid kui "Illuminae" tegevus toimub kosmoses, siis "Magavad hiiglased" jääb Maale ning teeb sellele vaat et tiiru peale.
Alustasin lugemist juba raamatukogu ukse taga autos istudes ning esimesed 50 lehekülge läksid lennates. Lugu oli tempokas ja salapärane  ning hämmastaval kombel manasid intervjuud silme ette üsna mitmeplaanilised ja terviklikud tegelased. Autor suutis selles vormis anda edasi nii tegelaste olemust kui ka näidata, mis oli neid edasiviivaks jõuks.
Siis aga jäi mul lugemine soiku, sest jõudsin sündmuseni, mis isikliku kiiksuna sunnib mind sageli raamatut käest panema. Läks üsna kaua, enne kui loo taas ette võtsin, aga siis põrutasin juba ühe jutiga lõpuni. Naljaka seigana mainin kohe ka, et olin nähtavasti esimene lugeja, kes selle laenutas, sest keset raamatut olid selles eksemplaris valged lehed. Lõpp oli üsna ootamatu ning tekitas suure soovi kohe teist osa edasi lugeda. Loodetavasti ilmub see peagi eesti keeles.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...