reede, 30. juuni 2017

"Four to Score" - Janet Evanovich

4. raamat sarjas "Stephanie Plum"
Autor: Janet Evanovich
Originaalpealkiri: "Four to Score"
Kirjastus: Macmillan Audio / St. Martin's Press
Formaat: audioraamat / e-raamat
Pealelugeja: C. J. Critt
Ilmumisaasta: audioraamat - 2005 / e-raamat 2010
Pikkus: 9 h 36 min  (338 lk)
Goodreads


Seekord peab Stephanie üles leidma kättemaksu ihkava ettekandja Maxine Nowiki, kes ärandas oma kallima auto ja ei ilmunud õigel ajal kohtusse. Nüüd terroriseerib keegi Maxine'i sõpru ning kaksab maha nende sõrmi. Nagu sellest oleks veel vähe, palkab Stephanie ülemus Vinnie naise vihavaenlase Joyce Barnhardt'i  ning uurimise käigus saab Plum endale vaenlase, kel on kombeks probleeme lahendada Molotovi kokteile loopides. Õnneks on Stephaniel abiks endine tänavatüdruk Lula, transvestiit Sally Sweet ja alati seiklusjanuline vanaema Mazur.

Arvamus:
Ma ei teagi, kust alustada. See osa oli lausa jaburalt naljakas. Tegelikult on kummaline, et ükski meie kirjastustest pole üritanud sarja eesti keelde tõlkida, aga samas on täitsa võimalik, et osa koomilisusest võib tõlkes kaduma minna ja seda ma ka ei taha.

Selles osas on peategelasel palju tegemist. Jooksiku tabamisele lisaks on naisel taas probleemid nii auto kui ka juustega, vihisevad kuulid, Rexi elu satub jälle ohtu ja midagi põleb maha (võite kaks korda arvata mis täpselt). Nalja saab nabani, eriti kui Lula ja Stephanie oma jõud ühendavad ning huumorit lisab ka tõeliselt fantastiline ropu suuga kõrvaltegelane Sally Sweet. Loodetavasti  on Sallyl ka edasistes romaanides oma roll. Täiesti ootamatult muutub Stephanie isa jutukaks ning ma pean ütlema, et iga romaaniga meeldib ta mulle aina enam. 😁 Teine meeldiv üllatus on Joe Morelli vanaema Bella. See on üks vinge mutt, kes oma silmaga kogu ümbruskonda hirmu all hoiab.  Stseen, kus Stephanie küsib söögilauas Morelli käest, kas need asjad, mis mees ostis, on ikka kvaliteetsed, ajas mu niimoodi naerma, et silma võttis märjaks. 
Selles loos on suurem roll ka Joyce Barnhardt'il, Stephanie verivaenlasel, kes end samuti pearahakütiks nihverdab (eks arvake ära, kuidas ta töökoha saab) ning hakkab siis üsna hoogsalt  peategelasele närvidele käima. Õnneks on olemas Lula, kelle ebatraditsiooniline lähenemine hoiab Barnhardt'i üsna kenasti kontrolli all. 
Aga peategelasest veel nii palju, et kuigi ta pole maailma parim pearahakütt, on ta üsna nutikas. Mina vist ei tuleks poolte asjade peale, mida Stepahnie kontrollib, kui ma sama ametit peaks. Niisiis, on tal lootust.
Siiani on neljas raamat sarja parim. Soovitan soojalt kõigile, kes südamest naerda soovivad. 

“Some men go a lifetime and never have their kid blow up a car, but I have a daughter who's knocked off three cars and burned down a funeral home. Maybe that's some kind of record.”   Frank Plum

Sarja raamatud:

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...