kolmapäev, 28. juuni 2017

"A Night to Surrender" - Tessa Dare


1. raamat sarjas "Spindle Cove"
Peategelased:  Susanna Finch ja Victor Bramwell
Autor: Tessa Dare
Originaalpealkiri: "A Night to Surrender"
Kirjastus: Avon
Formaat: e-raamat
Ilmumisaasta: 2011
Lehekülgi:405
Goodreads


Lugemise väljakutse 2017: raamat, mille kaanel on kaunis kleidis naine
Spindle Cove on võluv külake, kuhu kõrgem seltskond saadab oma tütred, kes kuidagi seltskonda ei sulandu ning häbelikud noorikud, kelle abielu ei vasta ootustele. Seal saavad nad nautida mereõhku, tegeleda oma hobidega ning läheduses pole ühtegi sobivas eas meest, kes võiks noorte leedide pead segi ajada. Kuni külla saabub Victor Bramwell, uus Rycliffi krahv. Mees paraneb lahingus saadud vigastustest ning on saanud ülesandeks külakeses kokku panna maakaitseüksus. Ülesanne pole aga sugugi nii lihtne, sest Spindle Cove'i peamisteks asukateks näivad olevat lambad ja vanatüdrukud. Ning seal elab ka kangekaelne Susanna Finch, kes on valmis kõigeks, et kaitsta omaloodud neidude pelgupaika uue krahvi plaanide eest.

Arvamus:
See on just sedalaadi raamat, mille kohta ei saa midagi halba öelda, aga samas ei saa seda ka ülevoolavalt kiita.  Küla oli äärmiselt huvitav kohake. Susanna oli loonud omamoodi utoopilise paiga, kus noortel naistel oli võimalus end leida ja tegeleda just sellega, mis neile südamelähedane ilma, et pere ja kõrgseltskond neid hukka oleks saanud mõista. Ja kui Bram oma noore südametemurdjast sugulasega kohale jõuab, ähvardab seda rahusadamat häving.
Mehed võtavad üle daamide kohvimaja ja muudavad selle taas kõrtsiks, värbavad maakaitseüksusesse poisikesi ning lord Payne hullutab külakese daame. Loomulikult ei saa Susanna käed rüpes vaadata, kuidas ta elutöö vastu taevast lendab ning algab omamoodi sugudevaheline sõda.
Autor maalib Susannast pildi kui väga iseseisvast ja intelligentsest noorest naisest ning Bram omakorda on mehine ja visa sõjakangelane. Kõik nagu toimiks ning peategelaste nägelused ja kokkupõrked on huvitavad ja vaimukad, kuid samas jääb midagi puudu. Pole seda sädet, mis peategelasi esile tõstaks ja lugu edasi viiks. Lemmiktegelasteks muutuvad hoopis lord Payne ja geoloogia vastu huvi tundev Minerva Highwood ning kaksikutest vennad, kellele teiste tegelaste plaanid vaid häda ja viletsust kaela toovad. 
Kokkuvõttes jäi "A Night to Surrender" natuke nõrgaks. Ma ootasin midagi muud. Küll aga on mul plaanis sarja edasi lugeda, sest teise osa kangelannaks on Minerva ning see neiu on hoopis teisest puust kui Susanna.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...