teisipäev, 28. veebruar 2017

"P.S. Ma armastan sind ikka veel" - Jenny Han

2. raamat triloogiast "Kõigile poistele, keda olen kunagi armastanud" 
Autor: Jenny Han
Originaalpealkiri: "P.S. I Still Love You"
Tõlkija: Kristina Uluots
Kirjastus: Pegasus
Formaat: pehmekaaneline
Ilmumisaasta: 2016
Lehekülgi:304
Goodreads

Lugemise väljakutse 2017: raamat, mille kaanepildil on raamat (2)
 photo reiting6small.jpg

Lara Jean ja Peter on viimaks ometi paar. Kuid Peteri ekstüdruku küüned on kindlalt noormehes kinni, internetti pannakse video Lara Jeanist ja Peterist mullivannis ja välja ilmub viimane noormees, kellele Lara Jean omal ajal kirja kirjutas. Pole siis ime, et neiu ei tea enam, mida mõelda ega tunda.

Arvamus (sisaldab spoilereid):
Paljust kirjutada ei saa ja ausalt öelda ei taha ka, sest tegu on triloogia teise raamatuga. Muideks, kolmas peaks üsna pea inglise keeles ilmuma. Loodetavasti jõuab see sel aastal veel ka eestikeelsena ilmuda.
Selles osas tundus olevat rohkem draamat kui esimeses osas, kuid sellele vaatamata oli tegu väga hea raamatuga. Algus valmistas sutsu pettumust ning see, kuidas Lara Jeani suhtuti, ajas tigedaks, kuid mida kaugemale ma jõudsin, seda paremaks lugu läks. Ja kuigi triloogia teine osa on täpselt samas stiilis "nunnu" nagu esimene osa, meeldis mulle, et autor tõstatas teemasid, mis on teismeliste elus tähtsal kohal. Näiteks see igivana topeltmoraal - miks on noormees, kes ühel nädalal ühe neiu ja järgmisel teise neiuga välja läheb, kõva kutt ja tegija, aga kui mõni tütarlaps kahe poisiga sama stsenaariumi järgi talitaks, sõimatakse teda litsiks? Miks ei või samad normid mõlema soo kohta kehtida? Kas pole juba aeg?
Igatahes oli tegu hästi vahva raamatuga, mille peresuhted, eriti aga õdede-vahelised läbikäimised, on juba lugemist väärt.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...