pühapäev, 29. jaanuar 2017

"Kriminaalsed automatkajad" - Ilmar Tomusk

Autor: Ilmar Tomusk
Originaalpealkiri: "Kriminaalsed automatkajad. Meistriklass"
Illustraator: Hillar Mets
Kirjastus: Tammeraamat
Formaat: kõvakaaneline
Ilmumisaasta: 2014
Lehekülgi: 144
Goodreads

 photo reiting4small.jpg 

Sarja viiendas raamatus on noored kriminalistid jõudnud seitsmendasse klassi. Kui isa töökaaslane onu Sergei hätta satub, avastavad Piia ja Mati, et on sattunud jälile rahvusvahelisele organiseeritud kuritegevusele. Nagu kogenud uurijatel, sünnib ka Kribul ja Krabul kohe teooria, mille tõestamine osutub aga väga keeruliseks. Mängu tulevad hea politseinik ja paha politseinik, mehitamata luurekopter, kamp endisi Läti miilitsaid ning maitsev šokolaadijäätis, mida on võimalik osta ainult Riiast. Lisaks keeruka kuriteo lahendamisele toimub Piia ja Mati elus muudki põnevat.

Arvamus:
Pole saladus, et mulle meeldivad Kribu ja Krabu lood ning ka see juhtum polnud erand. Nagu ikka oli loos nii põnevust kui ka õpetlik osa (need kardetud piilurdroonid). 

Sarja algusest peale on olnud eriti tore lugeda Piia ja Mati suhetest vanematega. Ema ja isa töötavad üsna palju, kuid peres on usalduslikud suhted. Laste arvamus on tähtis ning niinimetatud juhtumite puhul on Piia ja Mati sageli juhtivaks jõuks, õõnestamata siiski ema ja isa autoriteeti. Selles peres valitsev usaldus on tänuväärne nähtus laste- ja noortekirjanduses, kus praegusel ajal näivad tooni andvat lõhkiläinud perekonnad ja düsfunktsionaalsed peresuhted. 
Ka selles loos pöördub mures isa laste poole ning saab neilt abi, sest Kribu ja Krabu märkavad detaile, millele vanema põlvkonna esindaja ei oska tähelepanu pöörata. Eriti lahe oli kohata noorte muusikaõpetajat. Mees on küll õigel teel, aga tema kriminaalsed oskused pole kohe üldse rooste läinud. Pean tunnistama, et mõned asjad tundusid pisut uskumatud, aga ma ei kuulu ka raamatu sihtgruppi. Lahe raamat.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...