pühapäev, 18. detsember 2016

"Appi, me muutusime kassideks!" - Mari Teede

Autor: Mari Teede
Originaalpealkiri: "Appi, me muutusime kassideks!"
Illustraator: Kadi Kurema
Kirjastus: Varrak
Formaat: kõvakaaneline
Ilmumisaasta: 2016
Lehekülgi: 72
Goodreads
Rahva Raamat, Apollo


Lugemise Väljakutse 2016: aastal 2015/16 ilmunud lasteraamat
  photo reiting4small.jpg

Ave ja Andra elavad ema ja kasuisaga Mustamäel. Ühel külmal sügisõhtul läheb perekonna kass Mirri kaotsi. Otsingud ei anna tulemusi. Kuid siis ütleb pisike majade vahel luusiv vanamees nooremale peretütrele, et ainus viis lemmik tagasi saada, on ka ise mõneks ajaks kassiks muutuda. Nii ka läheb ning terve pere näeb ja kogeb maailma hoopis teise nurga alt. 

Arvamus:
"Appi, me muutusime kassideks!" ilmus 2016. aasta oktoobris ning ma võitsin raamatu kirjastus Varraku facebooki loosis, kus pidi kirjutama oma kassi trikkidest. Ma siis kirjutasin, kuidas mu kassil on kombeks koera kallistada. Ja oma üllatuseks võitsingi toreda lasteraamatu.

Kõvakaaneline ning lahedate piltidega lugu räägib perekonnast, kes oma lemmiku leidmise nimel ise kassideks muutuvad ning taipavad seejärel, et alati pole kõik nii nagu näib. Pealtnäha meeldivad inimesed võivad osutuda tõelisteks mölakateks ning lahkust võib kohata kõige ootamatutes kohtades. Samuti oli päris vaimukas, kuidas pere alguses oma inimeseelu külge klammerdus, kuid siis tasapisi aina rohkem ja rohkem kassi moodi käituma hakkasid. Needuse osa loost oli segane, vägisi jäi  mulje nagu loost oleks jupp puudu. Nüüd jääb vaid loota, et Mari Teede kirjutab ka sellest needuse värgist raamatu.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...