teisipäev, 27. detsember 2016

"Andja" - Lois Lowry

1. raamat sarjas "The Giver Quartet"
Autor: Lois Lowry
Originaalpealkiri: "The Giver"
Kirjastus: Draakon & Kuu
Formaat: pehmekaaneline
Ilmumisaasta: 2010
Lehekülgi: 191
Goodreads

Lugemise Väljakutse 2016: raamat, mille põhjal tehtud filmi oled näinud, aga raamatut pole veel lugenud
  photo reiting3small.jpg 

Jonase maailm on täiuslik. Kõik on kontrolli all. Puuduvad sõjad, hirm, valu. Puuduvad valikud. Igale inimesele on määratud kogukonnas kindel roll.
Kui Jonas saab kaksteist, valitakse ta välja Andja õpilaseks. Andja on ainus inimene, kes hoiab endas mälestusi tõelisest valust ja rõõmust. Jonas õpib tundma tõde ja pealtnäha perfektse kogukonna süngeid saladusi. Tagasiteed ei ole. 

Arvamus:
Veidrate raamatute paraad jätkub. Algus oli nii tuim, et vägisi tikkus uni peale. Ma ootasin pikisilmi, millal Jonasest saab Vastuvõtja ning sellega seotud kontraste, kuid ka raamatu teine pool jäi kuidagi kahvatuks. See oli küll huvitavam, kui esimese poole nürid perekondlikud vestlused, kuid midagi jäi puudu. Alles lõpus, kui Jonas mujale suundus, läks lugu põnevaks, aga seda oli vaid paar peatükki. Kogu raamat oli hall ja tuhm ning kuigi ma sain aru, miks autor maailma niimoodi kujutas, oli see liiga üksluine, et mu tähelepanu hoida. Nii lugesingi ma seda päris õhukest raamatut (alla 200 lehekülje) poolteist kuud.
Kõige rohkem meeldis mulle, et raamatus oli Jonas tunduvalt noorem kui filmis. Ära jäi filmis olnud veider armumine, Jonas pidi ise hakkama saama ning sõpruse asemel rõhuti rohkem perekonnale. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...