pühapäev, 23. oktoober 2016

"Loitsusau" - Åsa Larsson, Ingela Korsell, Henrik Jonsson

1. raamat sarjas PAX
Autorid: Åsa Larsson, Ingela Korsell
Illustraator: Henrik Jonsson
Originaalpealkiri: "Nidstången"
Tõlkija: Kadri Papp
Kirjastus: Varrak
Formaat: pehmekaaneline raamat
Ilmumisaasta: 2014
Lehekülgi:145
Goodreads

 photo reiting5small.jpg 
Idüllilises Mariefredi-nimelises väikelinnas asub salajane maa-alune võluraamatukogu. Raamatukogu on magnet, mis tõmbab enda poole nii häid kui ka kurje jõudusid, mis kõik püüavad ligi pääseda kinniste uste taha peidetud teadmistele. Raamatukogu valvavad õde ja vend Estrid ja Magnar Mimer. Aastaid ei ole kurjad jõud raamatukogu rahu suutnud häirida. Kuni tänaseni. Sama ajal kolivad Mariefredi elama vennad Alrik ja Viggo Delling. Varsti mõistavad Magnar ja Estrid, et ees on ootamas ohtlikud ajad ning poisid pole siin millegi muu kui selle pärast, et aidata neil raamatukogu kaitsta. 

Arvamus:
Tõeliselt kaasahaarav lasteraamat, kus võlumaailm segunes tänapäevaga ning selle mitte just lihtsate probleemid (koolikiusamine, purunenud perekond).
Mulle meeldisid raamatu illustratsioonid. Juba see, et sisekaantel oli kaart ning ka tegelaste ja autorite pildid tekitas elevust. Koomiksilaadsed illustratsioonid olid tõeliselt rabavad ja lisasid loole nii hoogu kui ka süngust. Mõni pilt oli ikka tõeliselt judinaid tekitav. Aga samas lõbus ka, nagu ka lugu ise, mis oli korraga nii põnev kui ka natuke õudne. 
Enne raamatu avamist arvasin ma, et Estrid ja Magnar on nooremad ning Alrikust ning Viggost saavad nende sõbrad ja kaaslased. Seega võttis natuke aega, enne kui ma harjusin nende kui poiste mentorite rolliga. Peategelased Viggo ja Alrik muutusid iga peatükiga aina huvitavamaks ning elasin neile südamest kaasa. Ma tõesti soovisin, et Alrik saaks endale koera ning Viggo taltuks, kuid samas oli ta hulljulgusest nii mõneski olukorras kasu. Raamatu lõpp lausa nõudis, et haaraksin järgmise osa. Soovitan kõigile. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...