pühapäev, 2. oktoober 2016

"Ice Planet Barbarians" - Ruby Dixon

1. - 5. raamat sarjas "Ice Planet Barbarians"
Autor: Ruby Dixon
Originaalpealkiri: "Ice Planet Barbarians", "Barbarian Alien", "Barbarian Love", "Barbarian Mine", "Barbarian's Prize"
Formaat: e-raamatud
 Ilmumisaasta: 2015-2016 
Lehekülgi: 188+211+191+182+203

 photo reiting3small.jpg

Sarja peategelasteks on grupp Maalt röövitud naisi. Tulnukate laev satub aga hätta ning orjaturule mõeldud kaup jäetakse planeedile, mida katab vaid lumi ja jää. Naised taipavad, et nad on suremas ning kõige julgem neist asub teele, et abi otsida. Üsna pea kohtab Georgie jääplaneedi asukat - sinist sarvede ja sabaga mehemürakat, kes naist nähes nurruma hakkab. 
Sarja iga osa pajatab ühe naise loo, kui too jääplaneedi sinise elanikuga oma õnne leiab.

Arvamus:
Sarja esimest kolme raamatut lugesin ma eelmisel aastal, neljandat ja viiendat osa sel aastal. Tegu on tõeliselt jabura (vähemalt alguses) erootilise armastusromaanide sarjaga, mille kangelastele mõeldes tuleb mulle silmade ette huski-siniste silmadega Kollide kompanii Sully ja Hellboy ristand.Kui sellele lisada veel planeet, mille suvi meenutab korralikku Eesti talve, õhus on tappev aine ning ellujäämiseks tuleb tappa mammutisuurune elukas, on autor loonud täiesti veidra tegevuspaiga. Väga ohtliku, kuid samas lummava maailma. Tunnistan ausalt, et ma polnud midagi sellist varem lugenud. Esimene osa oli nii jabur, ajas mind naerma ja silmi pööritama, et ma lihtsalt pidin ka teist osa lugema. Lizi lugu oli juba tunduvalt parem ning kuidagi said need sinised tulnukad mu enda võimusesse ning ma lugesin läbi ka kolmanda osa, mille peategelasteks olid Kira ja Aehako. Selles raamatus oli rohkem möllu ja tundeid ning meeletu seksimine, millega Georgie ja Vektal esimeses raamatus tegelesid, jäi aina rohkem tagaplaanile. 
Sel aastal jõudsin ma lõpuks sarja neljanda raamatuni "Barbarian Mine", mis lõi mu pahviks. See meeldis mulle rohkem, kui eelmised osad (kuigi Lizi ja Rahoosh'i lugu on neljandal osal väga tihedalt kannul). Probleemid tundusid reaalsemad ning Rukh võitis kiiresti mu poolehoiu. Samuti oli lahe lugeda, kuidas autor  maailma laiendas ning julges panna peategelased olukordadesse, mis ei taganud kindlat õnnelikku lõppu. Harlow ja Rukhi lugu tõesti kruttis pinget üles. Ja seetõttu oligi sarja viies osa "Barbarian's Prize" paras pettumus. Tiffany ei meeldinud mulle. Ma ootasin, et ta langetaks valiku ning ei läheks selle tobeda võistlusega kaasa, kuid ta ebakindlus ning püüe kõigile meeldida ajas mu hulluks. Muidugi oli ta käitumisel ja ebalusel põhjus ja päris tõsine, kuid see ei vabandanud teda lõpuni välja. See-eest loo kangelane Salukh oli imeline. Tema viis Tiffanyt kaitsta ning mehe (kutsume teda nii, mis sest et tal on saba ja sarved) vaikne kurameerimine olid lihtsalt armsad. 
Niisiis, tegu on sarjaga, mis algas tõelise tulnukapornona, kuid iga järgneva osaga on autor seksi osakaalu vähendanud ning rõhunud rohkem loole ja peategelaste-vahelise sideme loomisele. Samuti on Ruby Dixon tõsiselt hakanud lugejale omaloodud maailma tutvustama ning see planeet on üks vinge koht. Ise ei elaks ma seal minutitki, aga "nunnude" siniste tulnukate jaoks on see ideaalne koht. Praeguseks on sarjas ilmunud kaheksa osa ning üsna pea on tulemas üheksas. Kuues, Josie ja Haedeni, lugu on mul juba olema ning plaanin selle veel sel kuul läbi lugeda. Vihjete põhjal on tulemas midagi huvitavat.

Sarja raamatud:
"Ice Planet Barbarians" (hinne 3)
"Barbarian Alien" (hinne 3.5)
"Barbarian Love" (hinne 3)
"Barbarian Mine" (hinne 3.5)
"Barbarian's Prize" (hinne 2.5)
"Barbarian's Mate"
"Barbarian's Touch"
"Barbarian's Taming"
"Barbarian's Heart"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...