laupäev, 24. september 2016

"Saarel" - Tracey Garvis Graves

Autor: Tracey Garvis Graves
Originaalpealkiri: "On the Island"
Tõlkija: Marge Paal
Kirjastus: Ersen
Formaat: pehmekaaneline
Ilmumisaasta: 2015
Lehekülgi: 336
Goodreads

  Around the Year in 52 Books: raamat suve / ranna lugemisnimekirjast
 photo reiting4small.jpg

30-aastase Anna tunneb, et suhe kauaaegse partneri Johniga ei vii kuhugi.  Eemale saamiseks nõustub ta 16-aastase T.J. eraõpetajana reisima troopilisele saarele.
T.J. ei taha suvel õppida ja koos perega kusagil pärapõrgus sukeldada. Poisi vähk on taandumas ning hea meelega veedaks ta suve koos sõpradega. Kuid ema palvel asub poiss koos õpetajaga Chicagost teele, sihiks T.J. vanemate suvekodu Maldiividel.  Juhtub aga midagi ootamatut. Piloot saab infarkti ning nende vesilennuk kukub ookeani. T.J.-l ja Annal õnnestub jõuda asustamata saarele, kus nad jäävad päästmist ootama. Kuid kui päevadest saavad nädalad ja kuud, taipavad peategelased, et päästjaid ei tule ning nende ellujäämine sõltub vaid neist endist.

Arvamus:
Täiuslik raamat suve lõppu. Alguses oli ebamugav lugeda ning ma kaalusin isegi raamatu pooleli jätmist. Vot nii juhtub, kui raamatu sisukirjeldusse ei süüvita, vaid kuulatakse sõbranna kiidulaulu. Ma teadsin, et tegu on armastuslooga ning ka seda, et loo kangelanna on vanem kui kangelane. Aga millegi pärast arvasin ma, et T.J. on vähemalt kaheksateist.

Õnneks suutis autor provokatiivsele teemale peenetundeliselt läheneda ning lugu oli korraga nii ilus kui ka kohutav (elu saarel polnud meelakkumine), aga alati huvitav. Tänu üleelatud haigusele tundus T.J. juba algusest peale küpsem ning elu saarel sundis teda veel kiiremini täiskasvanuks saama ning see ja fakt, et tegu polnud tavapärase õpetaja ja õpilase suhtega, muutis loo minu jaoks loetavaks ja isegi nauditavaks. Peategelased pidid heitlema loodusega, ellujäämise nimel vaeva nägema ning armastuseni jõudsid nad alles aastate pärast. Eriti meeldis mulle, et tsivilisatsiooni tagasi jõudnud paaril olid ees uued katsumused ning nad pidid suhte püsimise nimel pingutama. Soovitan.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...