teisipäev, 27. september 2016

"Kaks juhtumit" - Erle Stanley Gardner

19. ja 60. juhtum sarjas "Perry Mason"
Autor: Erle Stanley Gardner
Originaalpealkiri: "The Case of the Empty Tin" ja "The Case of the Deadly Toy"
Tõlkija: Ralf Toming
Kirjastus: Eesti Raamat
Formaat: kõvakaaneline
Ilmumisaasta: 1985
Lehekülgi: 384
Goodreads
 photo reiting4small.jpg

https://pulpcovers.com/
"Tühja purgi juhtum" 
Proua Gentrie hästiorganiseeritud keldri hoidisteriiulisse ilmub tühi plekkpurk, mille kaanele kraabitud kood on tähtis vihje naabermajas toimunud mõrva lahendamiseks. Maja ülemise korruse salapärane elanik E. Karr ei taha ajakirjanduse huviorbiiti sattuda ning palkab Perry Masoni. Üsna pea toimub uus mõrv ning juhtum muutub aina segasemaks.Arvamus:
Raamatu esimene juhtum oli põnev, aga samas polnud mul õrna aimugi, keda kahtlustada, kuni loo lõpus toimunud telefonikõne juhatas mind õiges suunas. Selleks ajaks oli Perry Mason loomulikult juba finišisse jõudnud ja juhtumi lahendanud. Kuna ühes varasemas juhtumis, mida ma lugesin, oli Mason ülbe targutaja, oli  meeldiv lugeda, et sarja 19. juhtumiks on Mason küpsemaks muutunud ning suutis leitnant Traggi hinnata.

https://pulpcovers.com/
"Ohtliku mänguasja juhtum"
Raamatu teises juhtumis lõpetab Norda Allison kihluse sadistliku Mervin Selkirk'iga ning loodab tolle eksabikaasa abiga mehe haardest pääseda. Kuid kui öösel paugub relv, kõnniteel on vereplekid ning Mervin leitakse maaklubi parklast tapetuna, suunavad kõik süüdistava pilgu Nordale. Naist asub kaitsma Perry Mason.

Arvamus:
See lugu oli tüüpiline Perry Masoni juhtum, mille lahenduseni jõuti alles kohtusaalis. Muidu oli põnev, aga viis, kuidas õigussüsteemiga manipuleeriti, oli kõhedusttekitav. Perry Mason polnud ka selles loos nii ennasttäis ning mulle täitsa meeldis, kuidas ta lasi vastastel ennast nii kohtusaalis kui ka väljaspool seda alahinnata ja näitas neile siis koha kätte.  Mõnus tunne tekkis, kui selgus, et ma olin täitsa õigel teel ja olin ise välja nuputanud, miks kõlasid paugud öös.
Kokkuvõttes oli "Kaks juhtumit" hea vanamoodsalt lahe krimilugude kogumik.

Sarja raamatud:
19. "Tühja purgi juhtum"
60. Ohtliku mänguasja juhtum

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...