reede, 16. september 2016

"A Heart So Wild" - Johanna Lindsey

1. raamat diloogias "Straton Family" 
Peategelased: Courtney Harte ja Chandos
Autor: Johanna Lindsey
Originaalpealkiri: "A Heart So Wild"
Kirjastus: HarperCollins
Formaat: e-raamat
Ilmumisaasta: 2011
Lehekülgi: 372
Goodreads

 photo reiting3small.jpg

Neli aastat tagasi pääses Courtney Harte indiaanlaste rünnakus imekombel eluga, kuid tüdruku isa kadus. Järgnevatel aastatel elab neiu koos kasuema ja tolle uue abikaasaga, orjates päevad ja ööd nende hotellis ning tõrjudes pealetükkiva kavaleri lähenemiskatseid. Ühel päeval satub Courtney kätte vana ajaleht, mille ähmaselt fotolt arvab neiu ära tundvat oma isa. Kuid linn, kus ajaleht välja anti, asub indiaanlaste territooriumil ning naisel on vaja teejuhti. Kedagi usaldusväärset, kuid samas piisavalt ohtlikku, kedagi sellist nagu äsja linna saabunud püstolikangelane Chandos.
Salapärase minevikuga Chandos on juba aastaid tegutsenud vaid ühe eesmärgi nimel. Ta on väga lähedal selle täitumisele, kui Courtney mehe plaanid segi paiskab. Üsna vastumeelselt nõustub mees neidu läbi indiaanlaste territooriumi saatma.

Arvamus:   
Meeldis ja ei meeldinud ka. Inglise keeles öeldakse vist sellise raamatu kohta "bodice ripper". "A Heart So Wild" ilmus esmakordselt 1986. aastal ja seda oli kohati tunda.
Raamatu kangelanna Courtney Harte alustas näitsikuna, kes kartis isegi mõtet indiaanlastest ning vajas pidevat päästmist.  Loo käigus muutus ta enesekindlamaks ja oli viimaks täiesti võimeline enda eest seisma ning ise täbaratest olukordadest välja rabelema. Tema areng oli parim osa  raamatus. Samuti oli loos mõningaid väga vahvaid kõrvaltegelasi ning põhiidee, isa otsivast tütrest, oli huvitav.
Kohati aga ajas lugu mu tõsiselt marru - nagu näiteks kui "kangelane"  nentis, et kuna tegu oli kauni naisega, polnud mingi ime, et ta vägistati. Mida paganat? Tegu on ajaloolise romaaniga ning kindlasti oli sel ajal (1869. aastal) mehi, kes pidasid sellist mõtteviisi loomulikuks, aga ma ei taha seda loo kangelase suust ja mõtetest leida.  Chandos oli sihikindel, aga ebasümpaatne. Ta kohtles Courtneyt halvasti ning tema külm-kuum suhtumine ajasid vaese tüdruku tõeliselt segadusse. 
Kindlasti pole tegu parima ajaloolise armastusromaaniga, kuid kui indiaanlaste ja püstolikangelaste lood meeldivad, siis aitab "A Heart So Wild" lugeda küll.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...