kolmapäev, 10. august 2016

"The Countess" - Lynsay Sands

1. raamat triloogias "Madison Sisters" 
Peategelased: Christiana Madison ja Richard Fairgrave
Autor: Lynsay Sands
Originaalpealkiri: "The Countess"
Kirjastus: Harper Collins
Formaat: e-raamat
Ilmumisaasta: 2011
Lehekülgi: 389
Goodreads

Around the Year in 52 Books: raamat, mille tegevus toimub rohkem kui sada aastst tagasi
 photo reiting4small.jpg 

Christiana abikaasa Dicky sureb ootamatult. Kuna mees oli nende lühikese abielu jooksul tõeline türann, otsustab naine, et ei lase surnud kaabakal oma õdede seltskondlikku debüüti ära rikkuda ning mingit leinaperioodi ei tule. Õdede plaaniks on laip jäässe pista, teeselda, et Dicky on haige ja ballile minna. Kuid kui Dicky elusa ja tervena peole ilmub, on Christiana šokis.
Richard Fairgrave on marus. Mehel oli plaanis paljastada oma salakaval kaksikvend, kes aasta eest temalt nime ja tiitli röövis. Nüüd selgub aga, et tõbras on vahepeal abiellunud ja siis sussid püsti visanud. Skandaali vältimiseks ja Christiana maine päästmiseks otsustab mees vaikselt oma kohale asuda. Kuid pärandiks saadud abikaasa märkab muudatusi oma mehe käitumises ja pealegi oma majas laip, mis üsna varsti haisema hakkab.

Arvamus:
Taas üks ajalooline romantiline komöödia. Päris muigama ajas, kuidas Dicky laipa siia ja sinna väntsutati ning peideti. Kusjuures kahju ei hakanud, sest tegu oli tõelise tropiga. Madisoni õdedel oli ka päris hea põhjus, miks mees jäässe pista ja ballile minna. Tegu polnud vaid lõbujanu ja lustiga.
Mõnusalt tempokas lugu, milles oli ka sutsu tõsisemaid noote. Christiana meenutused näitasid, kuidas Dicky abielu ajal sihikindlalt naise enesekindluse ja eneseväärikuse hävitas ning kui raske oli Christianal pärast sellist aastat Richardit usaldada. Tegelastena jäidki eriti silma särtsakad Madisoni õed, kel kõigil oli oma iseloom, voorused ja puudused. Eriti meeldis mulle, et ühtegi neist ei kirjeldatud silmapaistva iludusena. Tegelikult arvas Richard esmakordselt Christianiat kohates, et tegu on üsna näotu naisega. Alles hiljem teda tundma õppides, mis toimus liiga kähku ja oli loo suurim puudus, muutus naine mehe silmis aina kaunimaks.

Sandsi stiil oli ladus ja kergelt jälgitav ning eelkõige humoorikas, samuti ei jätnud ta loos lahtisi otsi, vaid suutis raamatu lõpuks lugejale kõike selgitada, jättes natuke salapära järgmise loo jaoks. Mulle meeldis ja seepärast julgen seda ka soovitada. Kindlasti pole see viimane Lynsay Sands'i ajalooline armastusromaan, mida ma loen.

Sarja raamatud:
"The Countess"
"The Heiress"
"The Husband Hunt"

2 kommentaari:

  1. Tänud vahva ülevaate eest! Otsi või ise ka raamat välja ja loe läbi :)

    VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...