kolmapäev, 31. august 2016

"Ransom" - Julie Garwood

2. raamat triloogias "Highlands' Lairds"
Peategelased: Gillian ja Broderick Buchanan
Autor: Julie Garwood
Jutustaja: Susan Duerden
Originaalpealkiri: "Ransom"
Kirjastus: Brilliance Audio
Formaat: audioraamat
Ilmumisaasta: 2013 (algselt aastal 1999)
Pikkus: 16 tundi

 photo reiting4small.jpg

Gilliani maailm puruneb loetud päevadega: ema sureb sünnitusel, paar päeva hiljem järgneb talle Gilliani enneaegne  vend ning siis ründab tüdruku kodu parun Alford oma meestega. Gilliani isa tapetakse ja vanem õde Kristen kaob koos hinnalise laekaga.
Aastaid hiljem nõuab Gilliani hooldaja parun Alford, et neiu reisiks Šotimaale ning leiaks nii oma õe kui ka laeka. Kui Gillian ei jõua tagasi sügisfestivaliks, lubab parun tappa ta onu.

Arvamus:
Ma kuulasin seda raamatut ja kuigi ma jäin Susan Duerdeni ettelugemisega rahul, olid voodistseenid, mida oli õnneks vähe, äärmiselt piinlikud. Samuti jäi selle raamatu juures kuulamisel tempo kohati liiga aeglaseks, eriti raamatu teises pooles.
Raamatu esimene pool oli tõeliselt põnev ja pingeline. Mulle meeldis Gilliani julgus ning ta jutuajamised Alex'iga panid mind muigama. Ka selles Julie Garwoodi loos oli äärmiselt värvikas preester, kellega seotud stseenid ajasid mu lausa naerma. Hästi humoorikad olid ka kohad, kus Ramsey Bridget'ile järjekordse kosilase ettepaneku esitas. 
Loo teine pool oli nõrgem, aga siiski piisavalt hea, et edasi lugeda. Kahjuks ei olnud mu lemmiktegelane enam osa loost ning Brodick ja Gillian muutusid vahepeal talumatuks. Kogu see "armastus muudab nõrgaks" jura asemel oleks pidanud olla "armastus muudab juhmiks". Päris piinlik oli, kui arutult peategelased käituda võisid. Sellele lisandusid juba varem mainitud piinlikud hetked ning kuigi autor üritas reeturi isikut saladuses hoida, andis üks lause mulle piisavalt hea vihje, mis hiljem osutuski tõeks.
Kõigele vaatamata on tegu hea armastusromaaniga, mida julgen ka teistele soovitada.

Triloogia raamatud:
"Ransom"
"Shadow Music"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...