esmaspäev, 1. august 2016

"Mees nimega Ove" - Fredrik Backman

Autor: Fredrik Backman
Originaalpealkiri: "En man som heter Ove"
Tõlkija: Ene Mäe
Kirjastus: Tänapäev
Formaat: kõvakaaneline
Ilmumisaasta: 2016
Lehekülgi: 320
Goodreads

  Around the Year in 52 Books: kauni kaanekujundusega raamat 

Rahva Raamatu leheküljelt:
Ove on 59-aastane mees, kes sõidab Saabiga. Ta on pahurdaja, selline mees, kes näitab näpuga inimeste peale, kes talle ei meeldi, nagu oleksid nood murdvargad. Tal on vankumatud põhimõtted, kindel rutiin ja lühike närv. Inimesed kutsuvad teda “kibestunud naabritõpraks”. Aga kas on Ove siis sellepärast kohe kibestunud, kui ta ei kõnni kogu aeg ringi, lai naeratus justkui näkku kleebitud?
Tema kareda pealispinna all on tegelikult pikk lugu ja palju kurbust. Nii et kui ühel novembrihommikul kolib naabermajja jutukas noor paar kahe väikese jutuka tütrega ning kogemata Ove postkasti lõhub, algab koomiline ja südantsoojendav lugu, milles võib kohata tüütut kassi, ootamatut sõprust ja haagisega tagurdamise iidset kunsti.

Arvamus:
Kui ma eile õhtupoolikul raamatu läbi sain ja seda perele teatasin, ütles mu ema kergendatult: "Jumal tänatud." Näis, et eelmise ööpäeva, olin ma veetnud väga veidras meeleolus. Toast, kus ma lugesin kostis kihinat, naeruturtsatusi ja  -laginat. Ma kõndisin nina raamatus mööda maja ja aeda. Vahepeal olin ma väga värvikalt vandunud ning kui pereliige kahtlast vaikust uurima saabus, olin ma lahinal nuttes vaid käega ukse poole viibanud ja urisenud: "Kas sa ei näe, et ma olen hõivatud."
Muidugi ajasin ma silmad suureks ja teatasin, et nii see küll ei olnud. Aga loomulikult oli.  Ma ei tea, kuidas seda tunnete virvarri selgitada. Ühel hetkel oli raamat tõeliselt naljakas, kusjuures Fredrik Backmani võrdlused olid võrratud, ning järgmisel lehel murdis lugu mul südame. Kes soovib täpsemalt teada, millest raamat on, siis kaanepilt annab mõningaid vihjeid. Tegu on tegelikult hämmastavalt kauni ja huvitava kaanekujundusega ning lugu nende kaante vahel on veel parem.
Keerulistele teemadele vaatamata suutis "Mees nimega Ove" jääda äärmiselt elujaatavaks ning pärast raamatu lõppu oli hinges hea tunne.
Soovitan kõigile.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...