neljapäev, 8. september 2016

"Kriminaalsed viineripirukad" - Ilmar Tomusk

Autor: Ilmar Tomusk
Originaalpealkiri: "Kriminaalsed viineripirukad. Neljanda A kriminalistid"
Illustraator: Hillar Mets
Kirjastus: Tammeraamat
Formaat: kõvakaaneline
Ilmumisaasta: 2013
Lehekülgi: 116
Goodreads

Lugemise Väljakutse 2016raamat, kus on tähtsal kohal toit/jook
  photo reiting5small.jpg

Neljandas klassis otsustavad Piia ja Mati 9. klassi poistega õpilasfirma luua ning küpsetavad nii terve aasta viineripirukaid. Saadud raha eest tahavad lapsed ema ja isaga Šotimaale Suurele Paulile külla sõita, kuid viimasel hetkel peavad mõlemad vanemad tööle minema ning Kribu ja Krabu sõidavad üksinda välismaale. Ka kodumaast kaugel pole noortel kriminalistidel ühtegi igavat hetke, sest juba lennujaamas varastatakse Mati uus telefon ära ning koos Suure Pauliga asuvad lapsed varganägusid otsima.

Arvamus:
Ma kardan paaniliselt lendamist ja mitte ainult selle plekkpurgi sees mitme kilomeetri kõrgusel olemise pärast (seda kardan ma loomulikult tohutult), vaid ka kogu sellega seotud sekeldamise pärast - kõik need piirangud ja kontrollid, mitu tundi varem lennujaamas passimine ja ümberistumine.
Mõistusega saan aru, et see kõik on vajalik, aga hirmu ajab peale ikkagi. Kuid pärast Kribu ja Krabu seekordset juhtumit olen ma ka natuke uudishimulik. Kui nii noored üksinda lendamisega hakkama said, siis peaks see ju ka täiskasvanul õnnestuma. Muidugi poleks mul midagi saatja vastu, ikkagi kindlam tunne.
No nii, raamat oli mõnus. Ilmar Tomusk suutis taas siduda reaalsed pere- ja kooliprobleemid kriminaalse looga ning torgata sinna sisse nii mõndagi õpetlikku (õpilasfirma, raha teenimise ja kohusetunde, lennureisiga seonduva, keelte õppimise tähtsuse jne). Lugu muutus niivõrd huvitavaks, et võtsin raamatu kaasa ka õue, kui koeraga jalutama läksin. Külainimesed vaatasid vahepeal veidra pilguga, aga ega see mind ei takistanud.
Vahva raamat. Soovitan.

1 kommentaar:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...