pühapäev, 31. juuli 2016

"The Bride" - Julie Garwood

1. raamat sarjas "Lairds' Fiancees"
Peategelased: Jamie Jamison ja Alec Kincaid
Autor: Julie Garwood
Originaalpealkiri: "The Bride"
Kirjastus: Dutton Books
Formaat: e-raamat
Ilmumisaasta: 2011 (esmakordselt 1989)
Lehekülgi: 438
Goodreads  Lugemise Väljakutse 2016: raamat, mille tegevus toimub 12. - 16. sajandilKuninga käsul peab klannipealik Alec Kincaid abielluma inglise paruni tütrega. Mehe väljavalituks on parun Jamisoni noorim tütar Jamie. Neiu pole asjade sellise arenguga sugugi rahul, sest peab Alec'it barbaarseks mägilaseks.

Arvamus:
Tegu on ajaloolise romantilise komöödiaga, millesse on lisatud näpuotsatäis salapära ja intriige.
Tegelikult arvan ma, et olen seda raamatut varem lugenud, sest tallimehest kosjasobitaja tuli jube tuttav ette.

'80ndatel kirjutatud raamatule omaselt on "The Bride" kangelanna silmipimestav iludus, kellel pole pea ühtegi puudust. Aleci silmis on neiul loomulikult üks suur puudus - Jamie on inglanna. Autor kasutab seda humoorikalt ära ning lisab Jamiele veel ühe puuduse, mille najal saab veel nalja.  Muidu on aga Jamie kaunis, õilis, helde, südamlik ning nagu ikka pole tal aimugi, kui ilus ta tegelikult on. Ehk siis just selline kangelanna, kes võib pikapeale hakata tõeliselt närvidele käima. Aga selles loos ei hakka. Jamie on sümpaatne, arukas ja naljakas kangelanna ning neile, kellele "Võõramaalane" meeldib, siis ajas rändamist selles loos ei ole, aga Jamie on ka ravitseja, kelle oskusi üsna pea karmil Šotimaal  vaja läheb.
Alec omakorda võib ju olla hiiglama suur ja tahumatu mägilane, aga ta võtab oma kohustusi väga tõsiselt, on lojaalne ning arukas ning taipab üsna pea, et hoolib Jamiest väga. Eriti meeldis mulle, kuidas ta Jamie't vihale ajas, kui nägi, et naine on mures või kurb. Aleci ja Jamie sõnasõjad ja mõttevahetused olid vaimukad ning tõid mulle kogu aeg naeratuse näole.
Nagu varem mainisin, oli raamatus ka salapära, ohtu ja põnevust. Mis täpselt juhtuma hakkab, seda ma ei kirjuta, sest nii pole üldse huvitav lugeda.
Mind ei häirinud ajaloolised ebatäpsused või tänapäevane sõnavara, sest lugu ise muutis mind õnnelikuks. Ma naersin ja itsitasin ning ei imesta, et raamat on aastaid püsinud 100 parima armastusromaani nimekirjas.
Mõnusalt humoorikas ja südamlik ajalooline armastusromaan. Soovitan soojalt.

Sarja raamatud:
"The Bride"
"The Wedding"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...