teisipäev, 26. juuli 2016

"Soomussüda" - Jo Nesbø

8. raamat sarjas "Harry Hole"
Autor: Jo Nesbø
Originaalpealkiri: "Panserhjerte"
Tõlkija: Sigrid Tooming
Kirjastus: Varrak
Formaat: pehmekaaneline
Ilmumisaasta: 2014
Lehekülgi: 576
Goodreads

 photo reiting4-5small.jpg 

Pärast Lumememme juhtumit pages Harry Hole Hong Kongi, kus ta oopiumiga hingehaavu ravib. Kuid kui Norras leitakse kaks noort naist tapetuna ning politseil pole ühtegi jälge, saadetakse Kaja Solness Harryt otsima. Uurija naaseb isiklikel põhjustel küll kodumaale, kuid ei ole eriti innukas juhtumit lahendama. Kui selgub, et külmavereline mõrvar pole lõpetanud, tuleb Harryl siiski tööle asuda, sest ohvrite arv aina kasvab.

Arvamus:
Huvitav juhtum, kuid viimased viiskümmend lehekülge olid tõeline piin. Minu jaoks oli raamat liiga pikk ja ma lausa ootasin pikisilmi seda viimast lehekülge.
Lugu ise oli põhjamaalikult melanhoolne ja sünge. Harry jõi, pruukis oopiumit, vedas politsei tõusva tähe Mikael Bellmaniga vägikaigast ja veetis aega sureva isaga. Samal ajal üritas ta lahendada juhtumit, kus ohvreid langes nagu loogu. Tegelased olid kõigi oma pahedega mõnusalt reaalsed ning  loo keerdkäigud kaasahaaravad. "Soomussüda" ei olnud nii pingeline, kui "Lumememm", kuid põnev lugu sellegipoolest. Soovitan.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...