reede, 29. juuli 2016

"Lumivalgeke peab surema" - Nele Neuhaus

4. raamat sarjas "Bodenstein & Kirchhoff"
Autor: Nele Neuhaus
Originaalpealkiri: "Schneewittchen muss sterben"
Tõlkija: Eve Sooneste
Kirjastus: Tänapäev
Formaat: pehmekaaneline
Ilmumisaasta: 2016
Lehekülgi: 496
Goodreads
 
  Lugemise Väljakutse 2016   raamat kõige kaugemast maast, kus ma olen käinud
 photo reiting4-5small.jpg

Kahe neiu tapmise eest kümme aastat kinni istunud Tobias Sartorius naaseb  pärast vanglast vabanemist kodukohta. Seal on aga kõik muutunud - mehe vanemad on vahepeal lahutanud, isa koheldakse külas nagu paariat ning kohalikud on marus, et Tobias julges külla tagasi tulla.  Kui paar päeva hiljem mehe ema jalakäiate sillalt alla tõugatakse, kahtlustavad detektiivid Pia Kirchhoff ja Oliver von Bodenstein, et tegu on kättemaksuga Tobiasele. Külaelanike küsitlemine ei vii aga kuhugi. Keegi ei räägi. Kui kohalik neiu kaduma läheb, näib, et minevikusündmused korduvad taas.

Arvamus:
Täiesti uskumatu, et ma selle telliskivi ühe päevaga läbi lugesin, aga just nii läks. Algus oli raske, sest nimesid oli tohutult ja päris keeruline oli taibata, kuidas kõik tegelased omavahel seotud olid.  Alles siis, kui goodreadsist lugesin, et tegu on sarja neljanda raamatuga, sain ma aru, miks algus nii vaevaline oli. Ausalt öeldes on nördima panev, et tegu on taas ühe sarjaga, mida alustati kusagilt keskelt.
Kui ma lõpuks järje peale sain, muutus lugu tohutult põnevaks ja ma ei saanud seda enam käes panna. Väikesed külad on huvitavad kohad - võiks ju arvata, et naabrid tunnevad teineteist ja elatakse pideva luubi all, aga tegelikult on kõigil oma saladused ning üks vale järgneb teisele. 
Seaduse silmis võis ju Tobias oma karistuse ära kanda, kuid külaelanikud nii ei arvanud. Mehe minema peletamine algas kohe esimesel päeval ning kui grafiti ja sõim ei mõjunud, võeti tarvitusele vägivaldsemad vahendid.  Samal ajal pidid uurijad välja selgitama, mis juhtus Amelie'ga (neiu, kes kaotsi läks) ning mida kaugemale uurimine edenes, seda kindlam oli Pia Kirchhoff, et vastus peitub esimeste neidude kadumise öös.
Juhtumile lisaks oli raamatus ka lõigukesi uurijate eraelust, mis muutsid nii Pia Kirchhoff'i  kui Oliver von Bodenstein'i tegelastena hoopis inimlikumateks ja lisasid loole veel ühe kihi.
Loodetavasti tõlgitakse ka sarja kolm esimest raamatut eesti keelde. Väga huvitav oleks lugeda, kuidas Kirchhoff ja Bodenstein oma esimest ühist juhtumit lahendasid.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...