pühapäev, 24. juuli 2016

"Hukutav asitõend" - Sandra Brown

Autor: Sandra Brown
Originaalpealkiri: "Lethal"
Tõlkija: Maia Planhof
Kirjastus: Ersen
Formaat: kõvakaaneline
Ilmumisaasta:  2014
Lehekülgi:408
Goodreads

  photo reiting4small.jpg 

Kui Honor Gillette’i nelja-aastane tütar Emily teatab emale, et nende eesõues lamab haige mees, tormab Honor majast välja meest aitama. Kuid „haige” mees osutub Lee Coburniks, keda süüdistatakse seitsme mehe külmaverelises mõrvas eelmisel ööl. Surmav, meeleheitlik ja relvastatud, lubab ta Honorile, et tema ja ta tütrega ei juhtu midagi halba, kuni ta teeb, nagu mees palub.

Ent kõik muutub, kui Honor näeb pealt šokeerivat brutaalsusakti ja teeb kohutava avastuse, et isegi neid, kes on talle kõige lähedasemad, ei saa usaldada. Coburn väidab, et tema kadunud abikaasa Eddie valduses oli midagi erakordselt väärtuslikku, mis asetab Honori ja ta tütre surmaohtu. Honoril pole aimugi, mida Eddie peitis, aga Coburn veenab naist, et ta peab selle leidma. Ja enne, kui otsitu langeb Raamatupidaja, kurjategijate halastamatu bossi kätte, kes ei peatu enne, kuni nad on surnud.

Arvamus:
Ma pole aastaid ühtegi Sandra Browni põnevikku lugenud. Kuna neid aga näib viimasel ajal eesti keeles ilmuvat  nagu seeni pärast vihma, siis sai "Hukutav asitõend" raamatukogust kaasa krabatud.
Põnevuslugu oli kaasahaarav, selles oli nii mõnigi huvitav pööre, mis mind ahhetama pani. Samuti üllatas mind, et paaril korral tõid just kaabakatega seotud stseenid mulle klombi kurku. Kurb oli lugeda, kuidas inimesed jõuavad punkti, kust enam tagasiteed ei ole.
Loo "romantika" pool oli ülevõimendatud ja mõjus seepärast jaburalt. Mees, keda kahtlustatakse seitsmes mõrvas, ilmub naise majja, ähvardab teda ja ta tütart vägivallaga ning daamil jätkub veel aega ja tahtmist mehe füüsist imetleda. On ju tobe. Ma sain aru, miks naine Lee'ga lõpuks kaasa otsustas minna (Honoril oli paar päris head põhjust) ja ka sellest, et koos põgenemine tõi kaasa mingi läheduse, aga autor oleks võinud selle osa kirjeldamisel vaoshoitum olla. Lõpp oli huvitavalt üles ehitatud ning hoidis mind veel pärast raamatu lõpetamist loo kütkes.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...