esmaspäev, 18. juuli 2016

"Gone" - Michael Grant

1. raamat sarjas "Gone"
Autor: Michael Grant
Originaalpealkiri: "Gone"
Kirjastus: Katherine Tegen Books
Formaat: pehmekaaneline
Ilmumisaasta: 2009
Lehekülgi: 558
Goodreads

  Lugemise Väljakutse 2016   raamat, mille ostsin ammu, aga lugemiseni pole jõudnud, sest midagi muud tuleb alati vahele
 photo reiting4small.jpg

Silmapilgu vältel kaovad California väikelinnas Perdido Beach kõik täiskasvanud. Linna jäävad vaid alla 15-aastased. Enam pole internetti, televisiooni ning ka telefonid ei tööta. Linna ja selle ümbrust eraldab ülejäänud maailmast tühi sein. Loomad muteeruvad ning ilmneb, et osadel lastel on ebaloomulikud võimed. Üsna pea võimutsevad linnas riiukuked ning ellujäämiseks tuleb pooli valida. Aeg aga jookseb, sest oma 15. sünnipäeval sa lihtsalt kaod.

Arvamus:
See raamat on mul üle kolme aasta riiulis seisnud. Alguses oli plaanis kohe pärast ostmist lugema hakata, aga alati juhtus näppu midagi muud. Nüüd siis tänu väljakutsele sai see läbi loetud.
Paari sõnaga öelduna on tegu teismeliste versiooniga Stephen Kingi loost "Kupli all" (vaatan telesarja, sest Kingi üllitisel on üle 1000 lehekülje). Kuigi ilmumisaastate järgi ilmus Granti "Gone" aasta varem. Kui otsustada sõnade järgi raamatukaanel, on õudusemeister King andnud romaanisarjale "Gone" oma õnnistuse.
Autori loodud maailm on hirmuäratav. Isolatsiooni sattunud lastes avalduvad nii inimkonna kõige hullemad pahed kui ka üllamad tunded. Grant ei hoia end jubeduste kirjeldamisel tagasi, kuid samas ei lähe ta ka väga üle piiri. Loo peategelane on Sam, kelle 15. sünnipäevast on puudu vaid loetud päevad. Noormehe varasema käitumise pärast vaatab enamus lõksu jäänud lastest Sami otsa, oodates, et poiss ohjad haaraks. Sam aga ei taha sellist vastutust, eriti kuna tal on saladus, mida ta kõigi eest varjata üritab. Lugu võtab ootamatu pöörde, kui linna saabuvad erakooli õpilased, kelle eesotsas on sarmikas ja ambitsioonikas Caine, kelle paremaks käeks on psühhopaadist Drake. Caine leiab peagi, et Sam ohustab ta plaane ning Samist ja ta sõpradest saavad põgenikud. Minna pole aga kuhugi.
Ohtudele ja õudustele vastukaaluks on loos natuke armastust ning ustavat sõprust, samas paneb tekkinud olukord sõprussuhted rängalt proovile ning sunnib lapsi kiiresti täiskasvanuks saama. ' Väga muljetavaldav tegelane oli Lana, kes kohe esimestel päevadel elas üle rohkem, kui üks teismeline kannatada jõudnuks. Mulle meeldis ta visadus ning elutahe. Pealegi oli tal äärmiselt lahe anne.
Vaatamata loo pikkusele, veristele stseenidele ning juukseid püsti ajavatele piinamismeetoditele (Drake oli tõeline sadist), oli tegu huvitava noorteraamatuga, kus segunesid põnevus, ulme ja õudus.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...