kolmapäev, 15. juuni 2016

"Ynyr" - M.K. Eidem

3. raamat sarjas "Tornians"
Peategelased: Ynyr ja Abby
Autor: M.K. Eidem
Originaalpealkiri: "Ynyr"
Formaat: e-raamat
Ilmumisaasta: 2015
Lehekülgi: 352
Goodreads

 photo reiting3-5small.jpg 

Perekonna kolmanda pojana teab Ynyr, et ta võib olla küll vägev sõdalane, kuid ükski naine pole nõus temaga "ühinema". Kuna noormehe ema on korduvalt keeldunud ta isa maha jätmast ning on sünnitanud mehele neli poega, vaatab enamik ühiskonnast neile viltu. Vanemast vennast Ullist saab kunagi Lord ning ta leiab naise, kes temaga "ühineks" isegi teisel vennal Valil võib olla võimalus, kuid Ynyr ja noorim vend Zev võivad loota vaid, et teenivad auga oma Maja. 
Kõik muutub, kui saabuvad Maalt röövitud naised.

Pärast perekonna surma pole Abby elu kerge olnud, kuid viimaks ometi hakkab kõik ülesmäge minema. Temast on peagi saamas õpetaja ning tal on võimalus aidata lapsi, kellele kõik teised on käega löönud. Sõbra aitamiseks raamatukogus topeltvahetust tehes muutub kõik.
Ynyr ja Abby kohtuvad õige iseäralikul moel ning ka järgnev on ennenägematu. Uue Lordi ja tolle Leedina peavad nad oma Maja korda seadma ning tegema sellest ühe impeeriumi parima, sest just seda imperaator neilt ootab. Kuid Bertos ja Risa on endast maha jätnud vaenu täis maja ja hulga saladusi. 

Arvamus:
"Ynyr" meeldis mulle rohkem kui "Wray" (sarja teine lugu). Raamat oli tempokas ning selles oli tunduvalt vähem kirjavigu kui Grimi loos. Saatuslikuks sai sellele hoopis loo sarnasus kahe eelmisega. Loomulikult oli raamatus ka erinevusi nagu näiteks Abby ja Ynyri suhte algus (autor oleks pidanud raamatut alustama nende esimese kohtumisega/vestlusega). Abby valis mehe oma vabast tahtest, midagi, mis Lisa ja Kimi puhul ei tulnud kõne allagi. Ka noorte suhe oli kõigi oma ebakõlade ja mööda rääkimistega usutavam, kui Kimi ja Wray oma. Samuti oli hästi sümpaatne, et nii Ynyr kui ka Abby küsisid abi, kui nad tupikusse jõudsid.
Ynyri perekonna omavahelised suhted andis raamatule uudset hõngu ning tegelikult tõstis mu hinnangut. Kõik mehe vennad olid äärmiselt erinevad ning ma loeksin huviga nende lugusid. Kuigi see poleks vist aus, kui enamus Maalt pärit naisi ühe perekonna mehi eelistaks.
Taas meeldisid mulle stseenid Jumalanna ja tolle armsamaga, sest iga looga muudavad need maailma aina arusaadavamaks. Eriti meeldis mulle aga Ynyri uue Maja minevik ja see, kuidas Abby ja Ynyr seda kild haaval avastasid ning seeläbi Maja ja tolle traditsioonid ellu äratasid.
Vastasseis alamjumalaga näib muutuvat äärmiselt huvitavaks sisuliiniks. Raamat ise lõppes väga huvitava koha pealt ning tekitas soovi aina edasi lugeda, et ühe kindla tegelase, keda kohe kindlasti ei saa nimetada veel kangelaseks või kangelannaks, edasise käekäigu kohta rohkem teada saada.
M.K. Eidem on kirjutanud lühiromaani ka Ynyri vanematest, mida ma kohe kindlasti lugeda tahan.

Sarja raamatud:
"Grim"
"Wray"
"Oryon" (lühiromaan)
"Ynyr"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...