kolmapäev, 22. juuni 2016

"Nähtamatu poiss" - Martin Pistorius

Autor: Martin Pistorius
Originaalpealkiri:"Ghost Boy"
Tõlkija:  Triin Peek
Kirjastus: Helios
Formaat: pehmekaaneline
Ilmumisaasta: 2015
Lehekülgi: 280
Goodreads

  Lugemise Väljakutse 2016 mulle täiesti tundmatu isiku elulugu või memuaarid
 photo reiting4small.jpg 

Kui ta oli 12-aastane, haigestus Martin Pistorius ning arstid ei suutnud teda aidata. Poolteist aastat hiljem oli ta ratastoolis ega saanud enam kõnelda. Arstid ei suutnud ta haigust diagnoosida ega ravida ning teatasid poisi vanematele, et Martinil on imiku mõistus. 
Alles kümme aastat hiljem märkab üks hooldekodu terapeutidest, et Martin on vaimselt ergas. Ja on olnud juba aastaid, kuid omaenda keha vangina ei saanud ta sellest kuidagi märku anda.

Arvamus (sisaldab spoilereid):
Taas üks raamat, mida ma lugesin tänu facebooki grupile "Lugemise väljakutse".
"Nähtamatu poiss" on ühelt poolt äärmiselt innustav lugu, kuid samas paneb taevast tänama, et endal kõik kehaosad töötavad. Raamat on väga avameelne, rääkides Martini üleelamistest, lootusest armastada ja olla armastatud, kõhklustest ja kahtlustest ning iseseisvuse saavutamisest. Enamus loost on kirjutatud üsna helgetes toonides, kuid selles on ka väga süngeid ja kohutavaid hetki. Kuidas Martin nende aastate jooksul mõistuse juurde jäi, on arusaamatu, aga mingi ime läbi see tal õnnestus. Selle noormehe elutahe ja sihikindlus on hämmastavad. Ta õppis uuesti suhtlema ja on nüüdseks elus edasi jõudnud - rajanud firma ja leidnud armastuse.
Kindlasti on oma osa noormehe vanematel, eriti isal, kes ei andnud alla ja keeldus oma lapsest loobumast. Ma imetlen ja austan seda mulle täiesti tundmatut meest. Martini ema haarab ohjad, kui avastatakse, et Martin on ergas, aga isa tegeles pojaga ka kõik eelnevad aastad, asetades selle, mida ta peab Martini heaoluks enda omast kõrgemale.
Martin kaotas kõik haigusele eelnevad mälestused ja ei osanud enam lugeda, kuid mingil moel teadis ta väljas möirgavatest lõvidest ning merest ja piraatidest. Just see osa huvitas mind väga, kuid raamatus ei oska ta ka ise eriti selgitada, kust need teadmised pärit on. Inimmõistus on üks hämmastav asi.
Soovitan kindlasti raamatut lugeda, kui te aga soovite kiiremini mingit ülevaadet saada, siis Youtube'is on Martin Pistorius'est erinevaid klippe. Lisan siia ühe, mis on omamoodi raamatu lühikokkuvõte.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...