pühapäev, 19. juuni 2016

"Lover Unleashed" - J.R. Ward

9.raamat sarjas "Black Dagger Brotherhood"
Peategelased: Payne ja dr Manuel Manello
Autor: J.R. Ward
Originaalpealkiri: "Lover Unleashed"
Kirjastus: Piatkus
Formaat: pehmekaaneline
Ilmumisaasta: 2011
Lehekülgi: 512
Goodreads
 photo reiting4small.jpg

Kui Vishous'i kaksikõe Payne'i selg rängalt viga saab, toob vennaskond kohale dr Manuel Manello, et too naise jälle jalule aitaks. Mees satub maailma, mille olemasolust tal aimugi polnud ning armub naisesse, kellega tal pole ühist tulevikku. Samal ajal maadleb Vishous vaimudega oma minevikust  ning see hakkab ohustama ta suhet Jane'iga. Linna saabub kamp Euroopast pärit kahtlase päritoluga sõdalasi, et lesseritega võidelda ja vennaskonnale koht kätte näidata.

Arvamus (sisaldab spoilereid):
J.R Wardi haigevoodi kõrval toimuvad lood ei ole sarja parimad. Võibolla kui autor oleks rohkem kirjutanud Payne'ist ja Manellost, aga tegelikult tundus see raamat nagu kohatäitena või ülemineku raamatuna. Ma isegi ei tea, kuidas seda kutsuda. Niinimetatud peategelaste kõrval mängisid pea sama suurt rolli Vishous ja Jane, esile kerkis uus vaenlane ning Qhuinni ja Blay sisuliin arenes kukesammul. Pealegi oli see lugu, mis mind korduvalt endast välja, kuna vennaskond ja selle liikmed leidsid, et võivad teiste saatustega mängida. Ning kuhu kadusid lesserid? Raamatust raamatusse on nad mänginud äärmiselt tähtsat rolli, kuid selles loos keskendus Ward hoopis Euroopast pärit sõdalastele. Ja kuigi kõik erinevad sisuliinid ajasid mu ühes või teises kohas närvi, meeldis mulle sarja 9. lugu. Järgnev tekst kubiseb spoileritest.

Payne'i ja Manello lugu ajas mind tigedaks ja ka natuke segadusse. Vampiiride võime mälestusi kustutada on ju igavesti lahe oskus, aga pärast seda, mida Manello nende heaks tegi, keerasid nad oma pideva mehe ajudes surkimisega arsti elu totaalselt perse. Mul tulid pisarad silma, kui Manello tööle läks ning kõik teda seal haletsevalt vahtisid.
Samuti ei saanud ma täpselt aru, mida Payne Manelloga raamatu lõpus tegi. Kas naine on nagu mingi igavese nooruse allikas? Pole ime, et Manello ära ehmatas. Aga tegelikult oli mul täitsa hea meel, et Manello otsustas inimeseks jääda.

Vishous oli pärast õest teada saamist tõsiselt liimist lahti, sest keegi ei osanud öelda, kas Payne paraneb või ei. Vanad hirmud ja õudused tõstsid pea, suhe Jane'iga ei laabunud ning V hakkas ennasthävitavalt käituma. Pean siinkohal mainima, et mehel oli sõbraga tõeliselt vedanud. See, mida Butch V heaks tegi, oli tõeline eneseületus. Samas ajas mind tigedaks, et V ja Jane Butchi sellisesse olukorda seadsid.

Mind häiris, et Qhuinn Laylaga aina lähedasemaks sai. Blay ja Qhuinn peaksid ju kokku kuuluma. Ma ei saa aru, millist rolli Layla nende elus mängima hakkab. Ma loodan väga, et sellest ei kujune suhe kolme inimesega.

Ja siis need Euroopast pärit kutid. Mida nad endast kujutavad? Xcor paistis olevat äärmiselt vintske, julm ja karm tüüp, aga kui Payne on loo ära rääkis, tegi mees 180-kraadise pöörde ja jättis endast möku mulje. Jajah, arusaadav, et Payne on üks väljavalitutest ja Bloodletter valetas Xcorile kõik need aastad, aga kummaline oli see ikkagi. Ning miks nad üldse loosse kaasati? Kas Ward'il on vaja uusi tegelasi, kellest kirjutada või on vennaskonnale vaja uut vaenlast? Kas autor plaanib asjad veel keerulisemaks ajada ning alustada kodusõda?

Väikese osa raamatust moodustas Butchi endise partneri ja tolle uue töökaaslase lugu, mis jäi kuidagi poolikuks. Mehed otsisid sarimõrvarit, kes linna terroriseeris. Ma ei ole J.R. Ward'i surmapattude sarja lugenud, aga millegi pärast jäi mul mulje, et too uus politseinik võib olla selle sarja üks peategelasteks. Miks ta siis siia raamatusse torgati? Arusaamatu.

Kõigele vaatamata oli raamat päris hea. Pea iga sisuliini juures oli midagi, mis mulle meeldis ja asju, mis mul kopsu üle maksa ajasid, aga lõppkokkuvõttes oli "Lover Unleashed" huvitav ning valmistas pinna ette sarja uute lugude jaoks.

Sarja raamatud:

"Lover Unleashed"
"Lover Reborn"
"Lover At Last"
"The King"
"The Shadows"
"The Beast"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...