kolmapäev, 22. juuni 2016

"Jaam Üksteist" - Emily St. John Mandel

Autor: Emily St. John Mandel
Originaalpealkiri: "Station Eleven"
Tõlkija: Allan Eichenbaum
Kirjastus: Varrak
Formaat: pehmekaaneline
Ilmumisaasta: 2016
Lehekülgi: 336
Goodreads

  Lugemise Väljakutse 2016 autor on sündinud minuga samal aastal
 photo reiting4-5small.jpg  
Raamat algab kuulsa näitleja Arthur Leanderi surmaga keset etendust. Samal päeval on Ameerika pinnale jõudnud Gruusia gripp. Kakskümmend aastat hiljem liigub mööda gripist laastatud maad Rändav Sümfoonia, mis esitab Shakespeare'i näidendeid.

Arvamus:
Võtsin teose huupi raamatukogus riiulilt ning avastasin üllatusega, et autor on sündinud minuga samal aastal. Kuna just see punkt valmistas omajagu muret, olin õnnega koos. Samal ajal jälgis üks vanem härra mind teraselt. Jäi mulje, et ta oleks meelsasti ise tahtnud seda raamatut, aga ma jõudsin ette.
"Jaam Üksteist" oli hoopis teistsugune kui ma ootasin. Loost kiirgus painavat üksindustunnet ja tegelased näisid pidevalt ekslevat maailmas (ka enne grippi), mida nad lõpuni ei mõistnud. Samas oli raamat ka nii põnev, et seda oli raske käest panna. Tavaliselt ei meeldi mulle kui lugu pendeldab pidevalt oleviku ja mineviku vahel, aga siin see töötas ning täitsa huvitav oli jälgida, kuidas kõik tegelased omavahel seotud olid. Ning neid sidemeid oli ikka omajagu. Autor hakkas mööda ühte niiti minema ning see, kuhu ta looga välja jõudis, võis olla päris üllatav. Tagasivaated näitasid Arthuri elu ning kuidas see põimus Jeevani omaga - mehega, kes teda laval elustada püüdis. Tulevikku põigates rääkis raamat, mis sai lapsnäitleja Kristenist, kes näitleja kokku kukkumist ning surma pealt nägi. Ning lõpuks keerles lugu ümber koomiksi "Jaam Üksteist", mille päritolu täiskasvanud Kristen igati avastada üritas.
Tegelikult jääb mul sõnu väheks, et kirjutada, miks ja kuidas see raamat mulle niivõrd muljet avaldas.  Õnneks on internetis palju nii eesti- kui ka inglisekeelseid arvamusi, mida lugeda võite.
Soovitan lugeda.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...